Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

12 Březen 2020

komentáře

0
 12 března, 2020
 0

10 důvodů proč začít právě s golfem.

Přemýšleli jste někdy nad tím proč vlastně hrát golf? Nebo přemýšlíte, jaký zvolíte pro svůj volný čas sport a na seznamu se objevil i golf a vy hledáte důvody proč ho začít hrát? Je samozřejmě desítky důvodů proč začít sportovat a to nejen na golfu. Ale v krátkém výčtu těch asi nejdůležitějších důvodů vám ukážu proč začít právě s golfem

  1. Jste na čistém vzduchu

Pohybu na čerstvém vzduchu máme v moderní době čím dál tím méně a díky golfu ho může být minimálně čtyři hodiny na čistém vzduchu v přírodě.

  1. Dokážete se odpoutat od myšlenek z práce a starostí

Na golf je třeba se 100% soustředit. Díky tomu zapomenete na denní a pracovní starosti, alespoň na chvilku. Skvěle si vyčistíte hlavu a ještě navíc děláte něco pro fyzičku.

  1. Poznáte nové přátele

Na golfu se můžete setkat s novými a zajímavými lidmi, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu jako vy. A můžete tam potkat i budoucího obchodního partnera nebo zaměstnavatele.

  1. Můžete si zahrát i s profesionálem a porazit ho

Díky hendikepovému systému se můžete pokusit porazit i lepší hráče, či dokonce profesionály. Je to jeden z mála sportů, kde si začátečník může zahrát vyrovnanou hru s výkonnostním hráčem.

  1. Můžete si vyjít na golf sami

Na golf můžete jít sami a skvěle si to užít. Nemusíte hledat partnera jako na tenis či squash. Díky tomu, že každý golfista se snaží porazit hřiště, nemusíte mít sebou soupeře. Soupeřem se vám stává hřiště.

  1. Zlepšení koordinace těla

Golf je náročný na fyzickou kondici. Ač se to nemusí na první pohled zdát, je golf náročný. Nachodíte více jak 12 kilometrů. Po celou dobu se musíte soustředit, což také vyčerpává a ještě si sebou nesete několika kilový vak na hole.

  1. Naučíte se ovládat emoce

Golf je hra gentlemanů a je třeba se naučit ovládat na hřišti emoce. Můžete se naučit snášet stres a nervozitu, která je na golfu téměř při každém úderu.

  1. Klid a pohoda

Na golfu naleznete ticho a klid. Budete obklopen i přírodou, kde se nese jen svištění míčků. Je to stejně uklidňující jako procházka v lese, s tím rozdílem že u toho provozujete sport. Pokud nemáte rádi hluk v posilovnách či tenisových halách, tak vám golf bude dokonale vyhovovat.

  1. Krásné prostředí

Většina hřišť je v krásném prostředí. Například na Karlštejně je z každé jamky vidět na hrad Karlštejn. Na Ypsilonce v Liberci vidíte hory.  Každé hřiště má svoje specifika  a po celém světě můžete poznat krásnou krajinu.

  1. Aktivní dovolená

Většina letních letovisek má kolem sebe několik golfových hřišť. A pokud vás nebaví jen ležet na pláži, tak je golf aktivním odpočinkem skvěle strávený čas.

Přečíst nyní  Kvalifika European Tour – Matuš propadl, Mrůzek neprošel cutem

Image by Stefan Waldvogel Stefan Waldvogel from Pixabay

Napsat komentář