Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

5 nepsaných zákonů golfu, které je třeba dodržovat

17 Březen 2020

komentáře

0
 17 března, 2020
 0

5 nepsaných zákonů golfu, které je třeba dodržovat

Je mnoho věcí, které bychom mohli nazvat zákony golfu. Dneska si řekneme o pěti, které jsou jednoduché na dodržování a mohou vás posunout hodně dopředu.

 

  1. Trénujte dvakrát tolik co ostatní

Není to žádná novinka. Pokud chcete být lepší než ostatní, musíte také dvakrát tolik trénovat. Na golfu to platí také. Pokud nestrávíte na cvičném grýnu a chipping grýnu více času než ostatní, nikdy nebudete lepší.

  1. 60% tréninku věnujte krátké hře

Mnoho amatérských hráčů zanedbává trénink krátké hry. Tedy patování a přihrávání. Jak se říká „driving for pleasure, putting for score“, tedy dlouhé rány hrajte pro radost a výsledky se dělají na grýnu. Proto nezapomínejte dostatečně trénovat údery do 100 metrů a patování.

  1. Myslete pozitivně

Krok k lepším výsledkům je pozitivní myšlení. Nebudu vám dnes dlouze vysvětlovat, proč je třeba se soustředit na místo (o tom podrobněji v některém dalším článku), kam chcete míč zahrát. Ale vždy se soustřeďte na dobrý výsledek a z mysli se snažte vypustit strach ze špatné rány do bunkeru či lesa.

  1. Mějte vždy herní plán

Vytvořte si vždy před hrou plán, jak budete každou jamku hrát. A důležité je se ho držet. Nepromyšlené údery a hra bez taktiky vám nemusí vyjít. Vždy dodržujte svůj plán hry.

  1. Pary 3, hrajte vždy na par

Profesionální hráči se snaží snížit riziko ztráty úderů hlavně na jamkách s parem 3. Na těchto jamkách se dá nabrat jednoduše mnoho ran navíc. Nesnažte se zbytečně riskovat a hrát za každou cenu birdie. Proto platí pravidlo. „Na paru 3 se hraje par“

Další golfové zákony a rady vám opět řeknu v některých z mých dalších článků.

Přečíst nyní  Znamená u golfového švihu méně opravdu více?

Image by 이동원 lee from Pixabay

Napsat komentář