Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

23 Červenec 2020

komentáře

0
 23 července, 2020
 0

5 věcí co nedělat na greenu.

Hlavním problémem začátečníků je vstup na green. Nevědí totiž jak se na něm správně chovat a jak se vyhnout trapnému okamžiku před spoluhráčem. Soustředěnost na putt je důležitá. Ale je zde i pár dalších věcí, na které je třeba se soustředit.

Dráha puttu

Rozhodně by se vám nemělo stát, že stoupnete nohou do pomyslné dráhy puttu vašeho spoluhráče.  Můžete díky tomu udělat šlápotu, která zvlní trávník a spoluhráč tak bude mít znevýhodněné podmínky. Proto raději obcházejte míčky spoluhráčů obloukem.

Položit vlajku na zem

Je důležité, když už vyndáváme vlajku z jamky, abyste jí rukou doprovodily až na zem. Neházejte s ní, nespouštějte jí z výšky. Ideální místo pro odložení vlajky je foregreen. Navíc dnes již dle pravidla 13.2a můžete při patování nechat praporkovou tyč v jamce.

V lepším stavu než předtím

Snažte se nenechávat green v horším stavu než, když jste na něj přišli. Po příchodu na green je třeba vypíchnout váš pitch mark. V případě, že chůzí poškodíte green, je třeba to po sobě opravit.

Hole na greenu

Nenechávejte ležet golfové hole na greenu. Pokud jste si sebou vzali více holí, tak je třeba je nechat těsně vedle greenu a nepokládat je na green. Může se tím poškodit povrch.

Přečíst nyní  Dustin Johnson vyhrál Travelers Championship. 21.vítězství v kariéře.

Napsat komentář