Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

19 Červen 2020

komentáře

0
 19 června, 2020
 0

Bryson DeChambeau hodně přibral a přidal 30 yardů na driveru

 

Každý chce být fit a vypadat skvěle. Vypracované tělo, bez tuku a ideálně lehce osvalené. Ale tak to asi nevidí golfový profesionál Bryson DeChambeau. Úmyslně se snažil přibrat 20-25 liber aby se dostal driverem o něco dál než doposud. A to se mu povedlo.

V roce 2019 byl Dechambeau ještě celkem hubený chlapík, který pálí z odpaliště své míčky do průměrné vzdálenosti 290 yardů. Nyní v roce 2020 má však o 30 liber více na váze a dokázal se průměrně u svého odpalu dostat až na 322 yardů.

Díky tomu, že přibral několik kilogramů navíc, má možnost daleko více pracovat se spodní částí těla a zvýšit tak svou švihovou rychlost. Nyní se dokázal dostat na rychlost míčku při odpalu při turnajích na 180 mil v hodině.

Rychlost hlavy hole při odpalu dosahuje u Brysona neuvěřitelných 140 mil v hodině. To je rychlost, která je téměř dostatečná při soutěžích o nejdelší odpal. Většina profesionálů na Tour se pohybuje v rozmezí 108-130 mil v hodině. Příkladem může být Filip Mrůzek, který dosahuje skvělé rychlosti 124 mil v hodině a je tak u nás jedním z nejdelších hráčů v současnosti.

Může se pro lajka zdát, že golfisté jsou obtloustlí chlapíci, kteří jezdí na autíčku a moc toho nezasportují. Ale to úplně není tak pravda. Příkladem může být John Daly, který při své váze 140 kg dokáže udělat provaz a 100 metrů uběhne za necelých 13 vteřin. To nedokáže jen tak nějaký amatérský sportovec.

Kdysi dávno se chtěl z této pověsti vymanit i kdysi nejlepší golfový profesionál Colin Montgomerie, který se rozhodl, že razantně zhubne. A staly se dvě věci. Colin sice zhubnul, ale naprosto se mu rozpadl golfový švih.

Přečíst nyní  Na golfu je třeba mít správně nastavený přístup (mindset).

Řešením otázky váhy pro golfisty je v celku jednoduchá. Snažte se držet si svou obvyklou váhu, aby se vám nerozpadl švih. Přesto se snažte pracovat na fyzické přípravě a pružnosti svalů.

 

Podívejte se na rozdíl váhy a švihu Brysona DeChambeau v roce 2016-2020

Zde je DeChambeau ještě hubený

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Off season vibes until Abu Dhabi 🤙 @bose #BoseFrames #TeamBose #Bose

Příspěvek sdílený Bryson DeChambeau (@brysondechambeau),

Zde už je DeChambeau pěkný cvalík

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Knocking the rust off well. Looking forward to the weekend @charles_schwab_challenge 💪🏼

Příspěvek sdílený Bryson DeChambeau (@brysondechambeau),

Image by Fabricio Macedo FGMsp from Pixabay

golfové slevy

Napsat komentář