Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

8 Říjen 2022

komentáře

0
 8 října, 2022
 0

Chyby, které hráči golfu často dělají nevědomky

O problematice nevypichování dírek po dopadu míče „pitch mark“, se mluví neustále. Hráči neumí správně vypíchnout pitch mark nebo to vůbec  nedělají a nechají tak poničeny green. Podívejme se tedy na několik věcí, které golfisté dělají často špatně.

 

Praporková tyč

Vypadá to jako triviální věc, vyndat praporkovou tyč z jamky. Ale není to tak úplně pravda.

Co hráči dělají: vyndávají vlajku tak, že poškodí hranu jamky. A když jí vracejí zpět, tak jí dostatečně nezasunou do spodní části a tyč se tak opírá o hranu jamky, kterou to díky tomu zničí.

Proto se snažte vždy vyndávat a zandávat vlaku opatrně a pečlivě.

Přečíst nyní  Jdete na driving range? Soustřeďte se na tyto 3 věci !

Jak vyndat míček z jamky

Přeci stačí sáhnout do jamky a rukou vyndat míček. Ano přesně tak by to mělo být. Ale mnoho hráčů nechává vlajku v jamce a vyndává míček rukou, tak že přitom poničí hranu jamky. Proto vždy při vytahování míčku vyndejte vlajku ven z jamky.

Vypichování pitch marku

Abyste správně vypíchli dírku po dopadu míče, je třeba si vzít týčko či vypichovátko a postupně kolem dírky zapíchnout a tlačit směrem do středu dírky. Dělejte to tak dlouho, dokud nebude dírka zacelená.

Pokud zatlačíte vypichovátko pod dírku a budete se snažit jamku vytlačit, tak zůstane na grýnu jizva bez trávy.

Přečíst nyní  Problém s přihlášením do Premium Clubu

Vyseknutý drn

Vyseknutý drn není třeba vracet! To jste možná nečekali, že toto ode mne uslyšíte. Ale podívejte se na golfové autíčko a na zadní straně najdete krabici, ve které je směs písku, hlíny a travního semene. Touto směsí zasýpejte vyseknuté místo a následně lehce přišlápněte.

Pokud budete vyseknutý drn vracet, tak se ujistěte, že se hlína na vyseknutém drnu dotýká hlíny na dně vyseknutého místa a pořádně přišlápněte. Jinak se drn znovu již neuchytí.

Hrábě v písku

Pokud chcete uhrabat bunker, je třeba nejdříve použít plochou stranu, kterou srovnáte povrch od hlubokých stop a následně písek uhladíte stranou s trny. Mnoho hráčů také dělá chybu, že se snaží přistoupit k míčku tou nejkratší cestou. To je i přes různé vyvýšeniny a podobně. Pak zůstávají hluboké stopy a bortí se hrana bunkeru. Proto vždy raději přistupujte k míčku nejnižší částí pískové překážky i kdyby to nebyla nejkratší cesta k míčku.

golfové slevy

Napsat komentář