Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

17 Leden 2021

komentáře

0
 17 ledna, 2021
 0

Co jste možná o patovaní nevěděli

 

Patování je velká alchymie a to i pro ty nejlepší golfové profesionály.  Proto jsem se rozhodla vám připomenout některé zásady, které platí pro dobré hráče. Obecně za dobré hráče na grýnu jsou považování například Brad Faxon, Stuard Cink nebo Jim Furyk. Sice už jsou to zkušení golfisté, ale dlouhá desetiletí patřili k těm nejlepším patérům. Jedním z dalších skvělých byl i Jack Nicklaus, který o patování hodně mluvil v knihách a na výukových videích.

  1. Držení

Mnoho hráčů dělá chybu v držení hole. Sice je to velice individuální věc a není nikde řečeno, které držení je to nejideálnější, ale hráči chybují v tlaku, který vytváří na grip. Dobří hráči často drží patr jen zlehka a nijak ho příliš nesvýrají. Samozřejmě se dá pevnější úchop využít pokud budete hrát do kopce. Tam se pevnější držení vyplatí, protože míči dáte více energie.

  1. Tempo

Golfisté často zrychlují pohyb patru během i po úderu. Ale ti co opravdu umí patovat mají tempo stále stejné. Stačí zahrát míč v klidném pravidelném tempu pažemi a rameny.  Neměnte tedy v průběhu pohybu patřem příliš velké změny rychlosti.

  1. Clubface

Tedy patka hole musí být v momentě úderu nasměrovaná tam, kam chcete, aby míč vyjel. Může se zdát, že tak dráha patru, po které se mimo impact pohybuje, není zas až tak důležitá. Přesto rozhoduje také o celém úderu. A hlavně také podle typu patru. Jde také o smash faktor, tedy jak úder do míče míč rozpohybuje. Ač se to nezdá, je tento poměr vůbec největší vůči jakékoli jiné holi. Proto je třeba dbát na to, jak do míče udeříte a kam bude patka hole nasměrována.

  1. Volba patru

Ne každý patuje s ideálním patrem, který by mu mohl pomoci k lepším výsledkům. Pro začátečníky a mírně pokročilé golfisty se nedoporučuje patovat s tzv. Blade patry, které vypadají jako hokejka. Ale bude lepší využít tzv. Mallet patru, který vypadá jako půlměsíc a mnohem lépe s ním zamíříte a hlavně bude úder do míče mnohem příjemnější a jemnější.

Přečíst nyní  Víte co je v golfu výraz „Gapping“?

 

Pokud máte problém s patováním, tak se vám s ním ráda pomohu. Můzete mě kontaktovat zde….  . Vaše Anna Nicole Golf Academy.

Image by Josef Pichler from Pixabay

Napsat komentář