Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

4 Červenec 2023

komentáře

0
 4 července, 2023
 0

Zhruba hodinu cesty od hlavního města se nachází golfový ráj Ypsilon golf klub, který vás okouzlí nejen krásnou přírodou. Na dohled od dominanty Liberce- Ještědu je krásné osmnácti jamkové golfové hřiště, kde se určitě nebudete nudit. Kopcovitý terén je výzvou jak po herní, tak fyzické stránce.

Již při příjezdu vás bude čekat celkem strmý výstup z parkoviště ke klubovně, který už dal zabrat nejednomu golfistovi. Hned jak se vydýcháte, čeká na vás výhled na klubovnu, která jako by stála naproti proslulému vysílači Ještěd, který se tyčí na protějších kopcích za Libercem.

Útulná restaurace a dobrá káva vás připraví na hru na hřišti. V teplých letních dnech je krásně na terase, odkud je vidět na poslední grýn, který je těsně pod terasou. A na protější straně od klubovny je vidět několik posledních jamek hřiště, kde uvidíte, jak ostatní golfisté bojují s nástrahami hřiště.

Cvičná louka vás nejspíš překvapí, protože není uplně standardní. Budete stát sice na rovině, ale to už neplatí o dopadové ploše. Míče budete tréninkově střílet proti kopci, kde se vám bude zdát, že téměř každou holí hrajete stejnou vzdálenost díky zvlněnému terénu. Na trénování přesné vzdálenosti to není, ale na rozhýbání před hrou vám zdejší driving range stačí.

Jakmile dorazíte na první odpaliště, zjistíte, čím je zdejší hřiště náročné. První jamka vede hodně z kopce dolů a před grýnem je rokle, která chrání praporek. Na dalších jamkách to s překážkami není jiné. Ihned tak poznáte, že je na zdejším hřišti lepší nechat driver v bagu a hrát sice kratší, ale o to rovnější údery na konkrétní místa. První devítka má celkem šest doglegů, takže přesné umístění první rány je velice důležité.

Přečíst nyní  Turnaj šampionů vyhrál Justin Thomas v rozehrávce

Ale nezoufejte, po první devítce na vás u odpaliště desáté jamky čeká kiosek, kde se můžete občerstvit nejen pitím, ale i něčím k zakousnutí. Na druhé devítce je největší výzvou dvanáctá jamka, kde to láká každého golfistu pálit míček přes velkou rokli přímo na grýn, přestože se jedná o par čtyři. Ale ti, co nedostřelí míček alespoň 200 metrů nejspíš skončí ve vodní překážce, která je uprostřed rokle.

Končit budete příjemným parem pět, který vede ke klubovně, kde obvykle lidé už vkládají do svých ran poslední síly, které jim zbyly z putování po zdejších kopcích. Hřiště je technické a náročné na fyzičku. Proto doporučuji si sebou vzít ideálně elektrický vozík a hodně tekutin na hřiště.

Celkový dojem ze zdejšího klubu bude i pro vás určitě pozitivní a rozhodně stojí za cestu, kterou na Ypsilonku budete vážit. Pokud máte nějaký zajímavý zážitek z Ypsilonky, tak mi ho napište zde do komentářů, abychom pomohli ostatním hráčům, kteří se do Liberce chystají.

Krásnou hru v horském prostředí vám přeje Anna Nicole.

golfové slevy

Napsat komentář