Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

27 Září 2023

komentáře

0
 27 září, 2023
 0

 

Co (ne)patří do golfového bagu?

Co si dát do golfového bagu, se zdá být jako jasná věc. Ale mnozí hráči na hřišti musí žádat spoluhráče o zapůjčení tužky či týčka. Proto si dnes řekneme, co by v golfovém bagu mělo být a co tam naopak nepatří.

Každopádně si nezapomeňte dostatek golfových míčků. Abyste hráli co nejlépe, tak doporučujeme používat jednu značku míčku a také stejnou tvrdost. To je důležité, abyste měli neustále stejný cit u patování a neměnili míčky příliš často.

Dobré je mít i dostatek týček, kterých není nikdy dost. Je trapné, když musíte spoluhráče žádat, aby vám půjčil na odpališti týčko. Můžete zvolit i několik velikostí týček pro různé údery. Kratší pro hru se železy a delší pro hru driverem.

Markovátko! Na to nezapomínejte. Golfové markovátko je také tak trochu stylovka. Ukážete tím také, co máte rádi a jaký je váš styl. Netradiční markovátko není nikdy na škodu.

Nezapomínejte ani na golfová pravidla. Malá kapesní golfová pravidla by neměla chybět v žádném golfovém bagu, hlavně když si nevíte rady, jak postupovat při problému, který vás potká na hřišti.

Dostatek rukavic, a i těch do deště se také vyplatí. Ať už se zpotíte nebo začne pršet, je dobré mít v zásobě alespoň tři rukavice v bagu. Stejné je to s ručníkem. Jeden ručník na ruce a obličej, další ručník na hole. V případě, že začne pršet, se vám bude více ručníků určitě hodit.

Co do golfového bagu rozhodně nepatří, je například mobilní telefon. Pokud budete celou cestu psát esemesky nebo vám někdo bude volat, tak neuděláte na spoluhráče dobrý dojem. Nepatří tam také jakákoliv elektronická pomůcka, která vydává zvuky (například ipod, walkman apod.).

Přečíst nyní  USGA a R&A zakážou dlouhé odpaly! Návrh nových pravidel.

Na hřišti poslouchat hudbu ve sluchátkách je také neslušné. Nejen, že se nemůžete sami soustředit, ale nepůsobí to dobře vůči ostatním golfistům. V dnešní době elektronických pomocníků myslete na to, že některé věci na golf opravdu nepatří (to neplatí pro dálkoměry či chytré hodiny pro měření vzdálenosti).

Napsat komentář