Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Co vše potřebuje golfista vědět, aby se stal skvělým golfistou?

30 Červenec 2020

komentáře

0
 30 července, 2020
 0

Co vše potřebuje golfista vědět, aby se stal skvělým golfistou?

Asi bych nedokázala vyjmenovat vše, co je potřeba proto, aby se stal začátečník či pokročilý golfista nejlepším profesionálem. Ale je rozhodně mnoho věcí, které středně výkonní golfisté ani netuší. Golf je komplexní hra a je třeba se jí věnovat mnoho let, než získáme ty správné návyky a projdeme si tolika různými situacemi na hřišti, abychom se stali opravdovými mistry.

Green?

Věděli jste, že je třeba sledovat barvu greenu? Uvědomujete si, že je velký rozdíl, jestli hrajete na green, který je vyvýšený, nebo naopak utopený mezi kopci? Také green pod kopcem, který je jen z jedné strany, je úplně jiný. To vše a mnohem více variant ovlivňuje, jak se bude míč chovat na greenu po dopadu a jak se nám na greenu bude puttovat. Naučte se tedy poznávat greeny a jejich charakteristiky, abyste dokázali zahrát ideální ránu na daný green.

Vítr?

Hrajete odpal na jamce, která je prvních pár metrů v lese? Uvědomujete si, že za lesem může foukat vítr? Jak fouká vítr, zjistíte také na okolních stromech a je třeba se podívat kolem sebe a nahoru.  Vy můžete stát v místě, kde nefouká, ale v druhé půlce vzdálenosti úderu může foukat silný vítr.

Bez backspinu?

Je třeba vědět jak zahrát míč, aby měl co nejméně zpětné rotace. Hrajete-li z mokré fairwaye nebo na green, který je naklopený ke směru hry, je třeba umět zahrát míč tak, aby vám díky přílišné zpětné rotaci neodjel z greenu.

Je také třeba umět ovládat spin při hře z bunkeru. Ne vždy je totiž žádoucí mít příliš mnoho zpětné rotace.

Přečíst nyní  Neuvěřitelná golfová zahrada Marka Wahlberga. Porazí Abrahama Ancera z PGA Tour?

Trouble shot?

Nezapomínejte trénovat i záchranné rány. Naučíte se tím lépe ovládat techniku švihu a na hřišti dokážete zachránit mnoho ran. Je třeba umět zahrát nízký točený úder pod stromy a mnoho dalších. Při tréninku na toto nezapomínejte.

Toto jsou jen čtyři věci, další si budeme objasňovat v příštích článcích. Nespočet těchto věcí musíte znát, abyste se stali mistry golfu.

 

Image by Pexels from Pixabay

Napsat komentář