Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

17 Červen 2023

komentáře

0
 17 června, 2023
 0

Golf je známý jako sport gentlemanů, a tak by tomu mělo být. Některé prestižní kluby mají svá striktní pravidla. V našich končinách se příliš mnoho pravidel na golfu nedodržuje, kromě pravidel hry. Mnoho zlozvyků, které čeští golfisté mají, by na mnoha hřištích neprošlo.

Je samozřejmě na každém, aby si vybral, do jakého golfového klubu chce chodit. Jestlii mu nevadí, že na golfu vidí hráče v modrých džínách nebo v tričku bez límečku. To jsou jen dvě základní pravidla, která by se měla dodržovat zcela bezpodmínečně.

Ale je zde mnoho dalších, jejichž dodržování bych uvítala. Například nepoužívat mobilní telefon při hře, na hřišti nehlučet či se třeba nepřevlékat na parkovišti. Asi záleží na každém z nás, jak se k takovým věcem stavíme.

Představte si jaká jsou pravidla v takovém soukromém golfovém klubu. U nás jich není tolik, ale i přesto existují. Příkladem může být Golf Club Beroun či Cassa Serena u Kutné hory.  Na jejich stránkách se ale žádná pravidla chování a oblékání neuvádějí.

Jaká pravidla se tedy dodržují v opravdu prestižních klubech jako je The Los Angeles Country Club?

Podívejme se tedy na některá pravidla, která musíte dodržovat.

 

 • Žádné přezouvání na parkovišti.
 • Zákaz používání mobilního telefonu kdekoli na pozemku golfového klubu s výjimkou telefonování ze zaparkovaného auta nebo uzavřené kabinky v šatně.
 • Nesmíte fotografovat na celém území hřiště. Nesmíte použít žádnou fotografii k publikaci na jakékoli sociální síti či webu.
 • Na pozemcích hřiště a klubu není dovoleno používat sluchátka do uší či telefon v uchu. To není možné v LACC
 • Žádná hotovost. V klubu se hotovost nepoužívá, kromě placení Caddie servisu. Jinak nesmíte dát žádné spropitné.
 • V LACC jsou velice striktní pravidla na oblečení. Dlouhé kalhoty jsou požadovány za každého počasí, a to musí navíc být kalhoty na míru. Tedy běžné kalhoty, které koupíte v obchdě si sem nevezmete.
 • Mezi některé další zakázané oblečení patří žabky, dřeváky, tepláky, legíny, oblečení do tělocvičky, trička či dresy. Na oblečení nesmí být žádné slogany, velká loga a podobně.
 • Samozřejmě tričko musí být zastrčené v kalhotech!
 • Čepice a kšilty jsou dovolené, ale jen se štítkem dopředu. Nikdy je ovšem nesmíte nosit do klubovny, na terasu či baru.
 • Muži v golfovém klubu musí po 18. hodině nosit sako, jinak nesmí do klubu. To platí i pro chlapce od 7 let.
 • Dívky a ženy musí mít košile či halenky. Také dlouhé kalhoty nebo delší sukni. Kalhoty musí být ušité na míru, a navíc musí mít délku pod kotníky. Sukně nesmí přesahovat výšku čtyř centimetrů nad kolena.
 • Dámy mohou v klubu nosit klobouk s krempou, ovšem jen pokud ladí se zbytkem oblečení. U mužů není pokrývka hlavy v klubovně dovolena za žádných okolností.
 • Veškerá pravidla jsou důkladně popsaná a můžete je najít i na webových stránkách klubu LACC.
Přečíst nyní  Bigtee.cz je nový golfový slevový portál.

 

V některých bodech bych osobně nebyla v běžném klubu tak striktní (např. kalhoty na míru), ale v některých naopak nekompromisní. Například trička s velkými slogany, které spíše připomínají závody sportovních aut. Také bych uvítala zákaz používání mobilního telefonu na hřišti a na cvičních plochách. Také bych ocenila, kdyby muži nenosili čepice uvnitř klubovny. Ale je to pouze můj osobní názor a je na každém, aby si udělal svou vlastní představu o fungování golfového klubu.

 

Napsat komentář