Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

2 Srpen 2023

komentáře

0
 2 srpna, 2023
 0

Driving range, který jste ještě nikdy neviděli!

Když se řekne driving range nebo cvičná louka, tak se mnohým vybaví rovná louka, kde lidé odpalují míčky. Složitěji to asi mnoho golfistů u nás neřeší. Ale je to škoda. Jak se říká „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Bohužel mnoho golfistů se tímto příslovím neřídí.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený THE BIRD (@thebirdasu)

Opakem je ale sídlo univerzitního týmu Arizona State Sun Devils, který má místo pro trénink, ze kterého se vám zatají dech. Kdybyste ho znali, tak byste určitě neodolali zde denně trénovat.

Driving range se zázemím vznikl v roce 2018 po tom, co bylo zavřené hřiště Karsten Golf Course.  Na výstavbě komplexu Thunderbirds, se podílel i Phil Mickelson.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený THE BIRD (@thebirdasu)


Už příchod do komplexu je impozantní. Velká vstupní hala je obklopená fotografiemi úspěchů místního týmu a nechybí ani vlajka týmu na koberci. Budova má také mnoho kanceláří, fitness, dámské a pánské šatny. Hráči se scházejí nejčastěji v rozlehlé společenské kuchyni nebo odpočinkové zóně, ze které je vidět na cvičné plochy.

Mnoho cvičných grýnů, bunkerů, plocha na příhry a mnoho dalšího je vidět  prosklenou stěnou. Několikahektarový pozemek je dokonale udržován a tvarován. Mnoho cílů, na které se dá mířit, mnoho grýnů i bunkerů přímo na ploše.

Neustále tak máte dostatek zábavy a tréninku, při kterém by se nenudil ani ten nejlepší golfista na světě. Zařízení jako je Thunderbirds v Arizoně bychom měli vybudovat i v Čechách. Nejen že by to přivedlo mladé golfisty, ale i ti současní by měli konečně dokonalé místo pro trénink, kde se dá opravdu něco naučit. Odpalováním míčků jednoho za druhým na rovnou plochu bez cílů není zdaleka tak učinné, jako trénink na cvičných plochách Thunderbirs.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený THE BIRD (@thebirdasu)

Na zdejším driving range je také vidět, jak se americké školy zaměřené na golf starají o budoucí hvězdy golfu. Ty mají dokonalé zázemí pro trénink, včetně těch nejlepších trenérů. Něco takového by se nám rozhodně hodilo, abychom konečně vychovali někoho, kdo bude hrát pravidlně na nejvyšší světové tour.

Přečíst nyní  Gainbridge LPGA at Boca Rio – Vede Kordová a Spilková na 30.místě

Řekněte, nudili byste se na cvičné louce, kdyby vypadala jako to v Arizoně??

Napsat komentář