Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

23 Září 2019

komentáře

Off
 23 září, 2019
 Off

Golf není, co býval

Kdo si ještě pamatuje začátek devadesátých let v golfovém prostředí by mi určitě dal za pravdu, že golf se opravdu hodně změnil. Začátkem devadesátých let byly v klubech golfové hole na pořadníky, které byli vyvěšené na nástěnce a tak se mohlo stát, že jste dostali staré dámské hole nebo hůl, kterou jste nepotřebovali, ale mohli jste jí vyměnit za nějakou jinou.

Golfové míčky byly drahé zboží a tak jste hledali, dokud jste nenašli. Ale mělo to vše své kouzlo. Golf hrály dvě skupiny lidí. l v hlavním městě možná ti co dokázali vydělat hodně peněz což byli taxikáři, zelináři, bývalí členové strany a mnohopodobných. Ale v ostatních městech to hráli hlavně členové střední i dělnické třídy (Semily, Ostrava), kteří si stavěli hřiště vlastníma rukama a hráli golf, protože to brali jako životní styl a ne vyjádření bohatého životního stylu či prestiže.Kdysi existovaly hřiště jen  jen v Mariánských Lázních, Motole, Semilech,  na autodromu v  Brně, Karlových Varech, Šilheřovicích a Svratce.. Nikde jinde se hrát nedalo.

Například neexistovaly cvičné louky a trénovalo se na hřišti. Vybrali jste si semirough tedy vyšší trávu odkud jste odpalovali na hřiště a díky tomu jste mohli trénovat. Samozřejmě v Mariánských lázních již v devadesátých letech byla už k dispozici cvičná louka, ale jinde nebylo místo kam si jít zatrénovat.

Přesto všechno dokázali úseční golfisté zahrát skvělé výseky v paru i pod par. Například Pavel Fulín, Dvořák, Kaplan či další dokázali zahrát hřiště v paru i pod par a získat titul mistra republiky. Technologie nebyla zdaleka tak daleko jako dnes. Hrálo se s opravdu dřevěnými holemi a tzv. žiletkami, což dnes z amatérských hráčů není skoro nikdo schopen trefit.

V dnešní době kdo zahraje výsledek pod 80 ran, má dojem, že je skvělý golfista, ale to není tak úplně pravda. V dobách dřevěných driverů a blade putterů to dokázali i ti, kteří měli tento sport jako zábavu a životní styl.

Přečíst nyní  Zámecký golf v Schloss Ebreichsdorf golf club Rakousko

Kdysi se smazala hranice mezi těmi nahoře a těmi dole a jednalo se prostě a jen o golfisty, dnes je to jinak. Samozřejmě tímto přerodem si prošli i v západních zemích, ale připomeňme si například Toma Morise juniora a další, kteří dávali základy moderního golfu. Jak se na hřišti chovat, jak přistupovat tomuto úžasnému sportu a jak být opravdový golfista. Golfistou se nestanete, když překonáte hranici sto úderů, ale svým chováním a úctou k tomuto sportu.

Nezáleží na tom, v jakém autě přijedete a jaké hole z kufru vyndáte, ale jak se budete na hřišti chovat a jak budete hrát

Moderní sport je dost často o penězích a slávě, ale v golfu je to trošku jinak. Na golfu se smazává sociální zařazení, ale zato se projeví  jaký máte charakter. Proto také mnoho úspěšných podnikatelů bere své potenciální partnery nebo zákazníky na golf. Na golfu nedokáže člověk skrýt své pravé emoce a chování, které bude praktikovat i v podnikání.

Chcete-li poznat opravdový golf, alespoň do určité míry, zahrajte si tzv. křížkový turnaj, kde hrají golfisté, kteří to opravdu umí. Neberte vítězství v komerčním turnaji jako měřítko pro váš úspěch. Hrajte opravdový golf a ne golf jen na oko.

Počítejte si poctivě každou ránu a buďte sami k sobě upřímní. Body ze stablefordu, jsou fajn, ale neukazují vaší výkonnost. Hrajte na rány, tedy počítejte každou ránu, kterou zahrajte.

 

Image by Noah Jurik from Pixabay

Comments are closed.