Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

11 Říjen 2022

komentáře

0
 11 října, 2022
 0

Golfová pravidla jsou obtížná a i zkušení golfisté si s nimi často neví rady. Proto doporučuji u sebe neustále nosit přehledná pravidla golfu, která můžete kdykoli vytáhnout z bagu a podívat se do nich. Nebo mít na mysli, že je lepší zavolat rozhodčího než udělat unáhlené a špatné rozhodnutí, které vás bude stát trestné údery. Proto pro vás občas zveřejnuji dotazy, které mám od mých klientů či čtenářů abych vám pravidla více přiblížila.

Pavel mi zaslal dotaz na golfová pravidla. Ten zněl takto:

Dobrý den, minulý týden jsem hrál s kamarády golf. Ti nevěděli jak správně přečíst grýn, tak jsem se na předposlední jamce rozhodl, že ukážu před úderem kolegovi směr hry díky stínu, který vedl směrem k jamce od vlajky, kterou jsem držel v ruce.

Ale nestačil jsem stín posunout a kolega zahrál míček do jamky podle stínu. Řekl bych, že se to asi nesmí, ale nejsem si jistý. Co kdybych dal stín pryč ještě předtím, než míč kolega odehrál?

 

Pavle, máte pravdu. Podle toho co píšete, váš kolega porušil pravidlo 10.2b(2), které říká, že není možné požádat o radu nebo pomoc. Kolega by tak dostal dva trestné údery, nebo v případě hry na jamky by ztratil jamku. Ani jako jeho caddie byste to nemohl udělat.

A pokud vlajku včas odstraníte a váš kolega se vás o to neprosil, abyste mu stínem ukázal cestu, tak máte vyhráno. To samozřejmě můžete i jako jeho caddie.

Napsat komentář