Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

27 Červen 2020

komentáře

0
 27 června, 2020
 0

Golfové hole: Blades nebo Cavity-Back?

 

Blades nebo česky řečeno žiletky, byly vždy pro profesionální hráče. S žiletkami hrají také amatérští mistři. Proto když projedete kolem bagu, kde jsou žiletky, je třeba zpozornět. Zřejmě jejich majitel umí hrát celkem slušně golf. Stejně tak jako dvojka železo v bagu je symbolem dobrého hráče, tak je tomu i u žiletek.

Je pravda, že dobře trefený golfový úder, kdy trefíte míč těžištěm, je s žiletkovou holí pocit pro bohy. Taková rána je nenahraditelná a vyvolává pocit uspokojení. Ovšem pokud žiletku netrefíte úplně čistě, tak je rána mnohem kratší a hůl vám takovou chybu neodpustí. Nejen pocitem z úderu jsou žiletky výjimečné, ale i svým vzhledem a tvarem jsou téměř dokonalé. Hranaté a ostré linie dělají z golfové hole skoro až umělecké dílo. Proto mnoho hráčů touží mít v bagu alespoň jednu takovou hůl, nebo někdy docílit takové výkonnosti aby si tyto hole mohli pořídit.

Ale vraťme se do reality. Nyní je na okruhu PGA Tour mnoho hráčů, kteří tyto žiletky vyloženě odmítají. Příkladem je Kevin Na, který řekl: „pro mě žiletky rozhodně nejsou, jsou příliš obtížné na hru. Jen lehce pokažená rána znamená katastrofu. To se mi s holemi Cavity-Back nestane“. A vlastně má pravdu. Tím jak jde technologie dopředu, jsou hole s cavity-back mnohem jednodušší na odehrání míče a odpustí i nějakou tu drobnou chybičku. Navíc dosahují téměř stejné kvality jako žiletky. Proto není třeba se bát holí, které mají cavity-back. Tedy hůl je mnohem tlustší, má většinou vybranou zadní stranu díky čemuž se zvětšuje těžiště, kde můžete zasáhnout hůl míčkem.

Pokud se přesuneme s příkladem do automobilového průmyslu, tak si dejme za příklad supersporty. Příkladem může být extrémně silný vůz, který má pro zlepšení jízdy kontrolu trakce a díky tomu s ním i méně zkušený řidič může jezdit rychle a přitom bezpečně. Tedy stejně tak s holemi cavity-back dokážete hrát jako s žiletkami, přesto vám hůl dokáže odpustit drobné chyby. Nemít v autě kontrolu trakce, tak se mnoho řidičů s autem ani nerozjede. A stejně je to se žiletkami, pokud si je hráč pořídí příliš brzy. Díky nedostatku zkušeností a výkonnosti vám žiletky hru také zhorší.

Přečíst nyní  Jedna chyba, která vás může stát vzdálenost i přesnost golfového úderu

 

Cavity-Back = hůl, která má širší a větší úderovou plochu. Vybranou zadní část hole, pro rozšíření těžiště. Příkladem mohou být hole Taylor Made M6 nebo Ping G410 a mnoho dalších. Naopak žiletky si můžeme představit jako Ping i500, Mizuno MP20 nebo Titleist MB 620.

Image by Robert Ruggiero from Pixabay

Napsat komentář