Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

30 Květen 2024

komentáře

0
 30 května, 2024
 0

Lexi Thompson žádá větší uznání!

 

Pokud sledujete golf alespoň trošku, tak jste zaznamenali, že hvězda ženské golfové profesionální tour LPGA, Lexi Thompson oznámila, že s koncem sezóny končí svou golfovou kariéru.

Lexi ve svých 29 letech není jedinou, kdo „předčasně“ končí s golfovou kariérou. V minulosti byly hráčky jako Lorena Ochoa nebo Michelle Wie, které také v tomto věku oznámily konec kariéry.

Veleúspěšná golfistka, která je vítězkou 15 turnajů na LPGA s vydělanými více než 15 mil. dolary z turnajů skončí na konci sezóny. Oznámila to na tiskové konferenci před ženským U. S. Open.

Mluvila o tom, že je šťastná za to, co prožila a jak moc velký vliv na ní golf měl. Nejen při sportu, ale golf ovlivnil i její život. Také prohlásila, že si lidé neuvědomují, jak je obtížné být profesionálním sportovcem. Denně dřina při tréninku a každý týden cestování z turnaje na turnaj. Thompson si myslí, že by sportovci měli mít mnohem větší uznání.

To mě přivádí na myšlenku, proč bychom měli tyto sportovce více uznávat? Svou cestu si vybrali sami a většina ze špičkových hráčů na LPGA Tour a PGA Tour za to berou desítky milionů dolarů, jako takové „výkupné“ za dřinu, slávu a útrapy profesionálního sportu.

Jako hráčku ji samozřejmě uznávám a obdivuji, čeho dosáhla. Ale abych jí nějak litovala, není rozhodně dle mého názoru na místě. I když to bude znít lehce budovatelsky, tak většina lidí na světě pracuje minimálně 8 hodin denně v práci a prožívají stres, fyzické i psychické vyčerpání. Navíc jen 1% Američanů se může pochlubit tím, že jejich výdělky dosahují alespoň 10 tisíc dolarů měsíčně.

Thompson možná zapomíná na to, že zařídit si život, který má ona, aby ho dosáhli, může u někoho znamenat nepřetržitou práci až 16 hodin denně a stres z podnikání, vedení zaměstnanců a mnoho dalšího. A to často, aniž by dělali to, co od malička milují a je to zároveň jejich koníčkem.

Přečíst nyní  Golfové hole, které vám zlepší výsledky

Nechci snižovat její slova, ale přišlo mi komické, jak apeluje na to, abychom projevovali větší uznání profesionálním sportovcům za to, že ze sebe musí vydat to nejlepší.

Každý na světě se snaží ze sebe vydat to nejlepší, aby uspěl a nijak neapeluje na to, aby ho někdo nějak zvlášť uznával. To je celá myšlenka, která mě napadla s jejím oznámením, které pronesla před pár dny na tiskové konferenci. Video si prohlédněte níže na příspěvku na Instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lexi Thompson (@lexi)

Napsat komentář