Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

7 Srpen 2023

komentáře

0
 7 srpna, 2023
 0

Každý z nás má jiný pohled na to, co znamená být golfistou. Pro některé hráče to je bohužel jen zlepšením výkonnosti. Mnohdy je třeba, abyste pochopili mnoho jiných věcí, aby se z vás stal „golfista“, než jen výsledky.

Golf je sport, který není založený pouze na výkonech. Je to soubor etikety, etiky, sportovního ducha a ducha fair play. Na to se v našich končinách často zapomíná. Proto si připomeneme několik pravidel, které vám mohou pomoci k tomu, stát se lepším a uznávanějším golfistou.

 

Vypichujte pitch marky!

Opustit grýn v lepším stavu, než na jaký jste přišli, je jedno ze základních pravidel. Bohužel u nás se hodně bojuje s hráči, kteří důlky po dopadu míče neopravují. A to z nich lepšího golfistu neudělá, ani kdyby zahráli výsledek pod par. Proto je třeba na vypichování důlků nezapomínat.

I driving range má pravidla.

Válející se košíčky po hráčích, je pohled, který zná asi každý. Mnoho hráčů zastává názor, že si neplatí tréninkové míčky, aby uklízeli košíčky. To ale není pravda. Slušný golfista po sobě odnese košíček vždy zpět na původní místo, kde si ho s míčky vyzvedl.

Stejně tak je problém i s hráči, kteří si na travních plochách na cvičné louce počínají, jak chtějí. Místo vyznačeného prostoru trénují, kde zrovna se jim to líbí a neuvědomují si, že tím ničí plochy, které budou pro hráče určenéna další dny. Tím nepoškozují jen cvičnou louku, ale znepříjemnují hru ostatním golfistům.

Golfové oblečení.

Na golf je třeba se také správně obléknout. Trička s velkým logem či nápisy nejsou nejideálnějším oblečením. Je dobré mít oblečení s decentními ozdobnými prvky, a čím méně kůže je na hráči vidět, tím lépe. Stejně tak nosit čepici kšiltem dozadu není moc vhodné na golf.  Dámy by si zase měli uvědomit, že přilehlé legíny nejsou vhodným golfovým oblečením.

Přečíst nyní  Na golfu je třeba mít správně nastavený přístup (mindset).

Gol

Nosíte golfový bag správně?

Golfový bag se nosí na ramenou, tak aby visel těsně nad hýžděmi a opíral se o dolní část zad. Ať už nosíte bag na jednou či obou ramenech. Pokud nosíte hole jako pytel brambor či v podpaží, tak nebudete působit jako zkušený golfista.

Pozdrav jako základ.

Pokud kolem vás jede greenkeeper na sekačce, tak i on si zaslouží pozdrav. Mnoho hráčů zapomíná pozdravit i pracovníky údržby hřiště. Právě tito lidé dělají hřiště tím, co je.

Příliš dlouhé hledání míčků.

Stejně tak jako při turnaji, je třeba si dávat pozor na to, jak dlouho hledáte ztracený míč. Nikdo neocení, když budete míček hledat tak dlouho, dokud ho nenajdete, nebo z rybníčku vylovíte více míčků kromě toho vašeho. Toto jsou věci, které lidé neradi slyší, a přesto to má svůj skrytý význam.

Jde o tzv. „dýško“ pro pracovníky údržby. Ti pořádají každý podzim výlov rybníků a při sekání vysoké trávy najdou mnoho míčků, které pak za skvělou cenu prodávají. To jim slouží mimo sezónu jako přivýdělek k platu, který není tak vysoký, jako během sezóny. Takže při každém hledání si vzpomente na to, že tím, že nevylovíte míčky z rybníku, pomůžete někomu překonat těžké období roku.

 

golfové slevy

Napsat komentář