Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

25 Duben 2020

komentáře

0
 25 dubna, 2020
 0

Jak vybrat nové golfové hole – 1. díl

Nejen pro začátečníky je nelehkým  úkolem  vybrat nové golfové hole. Při výběru golfových holí platí několik pravidel, které je třeba dodržovat. Ať už si vybíráte své úplně první hole jako začátečník, nebo jste zkušenější golfista a chcete díky vybavení zlepšit své výsledky, měli byste vědět těchto pár rad:

  1. Zapomeňte na reklamu

Jak ze zkušeností víme, nemusí to co se tváří jako to nejlepší, je vždy to nejlepší. Na chvilku zapomeňte na to, co říká reklama, ale co vám řeknou čísla. V podstatě nezáleží, jakou špičkovou značku si vyberete, protože je v nich naprosto minimální kvalitativní rozdíl.  Doporučit vám mohu značky Titleist, Mizuno, Srixon, Callaway, Cobra či Ping.

  1. Tvrdost shaftu

První na co si je třeba dát pozor, je tvrdost shaftu (kovová násada). V ideálním případě navštivte obchod, kde disponují zařízením Track Man nebo Flight Scope, která vám změří rychlost švihu, rotaci míče, trajektorii letu míče a přesnou vzdálenost. Díky těmto údajům vám odborný personál nebo golfový profesionál doporučí ideální tvrdost shaftů právě pro vás.

Příliš tvrdý shaft vám může zkrátit rány a příliš měkký vám nedovolí hrát přesné údery.

Zde je ukázka základních hodnot pro výběr shaftu u driveru.

Vzdálenost dopadu míče Rychlost švihu Tvrdost shaftu
Do 160 metrů Do 75 mil v hodině Dámský shaft
161-180 metrů 75-85 mil v hodině Senior
180-215 metrů 85-95 mil v hodině Regular shaft
215-250 metrů 95-110 mil v hodině Stiff/Firm
Nad 251 metrů Nad 110 mil v hodině Extra Stiff

 

  1. Velikost těžiště

dalším faktorem, na který si dát pozor, je velikost těžiště. Pokud si budete chtít koupit tzv. žiletky (blade clubs,) tak budete nuceni trefovat míč naprosto čistě na středu hole, protože těžiště je malé a náročné na přesné trefení. Tyto hole vám nebudou tolerovat žádnou chybu.

Přečíst nyní  Jak aplikovat pohyby z jiných sportů v golfu?

Pro většinu amatérských hráčů je ideálním řešením zvolit golfové hole s „Cavity Back“. Tedy s vybráním na zadní straně patky hole. Taková hůl má daleko větší těžiště než žiletky a může vám tak ulehčit při úderu a dokonce vám i odpustí drobné chyby.

V dnešní době, je technologie výroby golfových holí tak daleko, že i tyto „Cavity Back“ hole jsou na úrovni, kterou si mohou dopřát i profesionální golfisté.  Příkladem může jít Fred Couples (profesionální golfista PGA Tour), který hraje s holemi Bridgestone J15 irons, které mají právě takové vybrání na zadní straně patky hole.

Není žádná ostuda využívat všech možností, které vám mohou pomoci k lepšímu výsledku.

  1. Velikost gripu

Je také třeba zvolit správnou tloušťku gripu. Jestli budete mít standardní nebo budete potřebovat tlustší.  Odborný personál nebo profesionál by vám měl změřit délku prstů a dlaně, tak abyste měli ideálně tlustý grip.

Příliš tenký grip může způsobovat přílišnou tendenci hrát rány točící se do leva. Příliš tlustý grip vám pošle míč doprava. Tedy je možné i tloušťkou gripu korigovat rotaci vašich ran.

Ukázka základní velikosti gripu na základě délky ruky od zápěstí po prostředníček.

Délka ruky Velikost gripu
Do 5 inches junior
5-6.5 inches slabší
6.6-7.5 inches standardní
7.6.-9 inches Midsize
9.1 – 10 inches Jumbo

1 inch = 2,53 cm

Image by brucedhorner from Pixabay

golfové slevy

Napsat komentář