Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

13 Říjen 2019

komentáře

Off
 13 října, 2019
 Off

Mnoho lidí hledá vhodný golfový míč hlavně podle pocitu a ceny. V tomto krátkém článku se pokusím vám vysvětlit věci, které byste si měli uvědomit při výběru toho ideálního míče pro vás. Moderní doba přináší moderní technologie a tak mezi míčky už není zas až tak velký rozdíl, i když reklama na každý míč vám tvrdí, že budete přesnější a rány budou delší. Ale nenechte se mýlit.

  1. Zůstaňte u toho, co funguje

Neříkám, že není třeba čas od času vyzkoušet nějaký nový míč, který trh nabízí. Samozřejmě je lákavé, když vám reklama a popisky na krabičce slibují deset metrů více z odpaliště a skvělou kontrolu míče na grýnu.  Ale pokud opravdu chcete hrát ten nejlepší golf co dokážete, je třeba, abyste si zvolili jeden druh míče a toho se drželi. Vyberte si míč, který vyhovuje vašemu rozpočtu a požadavkům na míč. Jednoduše řečeno se snažte druh míče měnit co nejméně.

  1. Míč, co funguje se železy a při krátké hře

Je daleko důležitější, abyste se cítili s míčem komfortně hlavně při hře železy a při příhrách do grýnu. Je třeba, aby míč reagoval na vaši ránu tak, jak chcete. Pokud budete potřebovat více spinu, nevolte levný dvouplášťový míč, který slibuje delší odpaly. Maximálně vám tvrdý míč přidá 2-5 metrů a to není  tak zásadní vzdálenost. Další věcí je, cítit se dobře při patování.

  1. Nebuďte na sebe skrblík

Je mi vcelku jasné, že není jednoduché kupovat drahé míče, když během hry občas ztratíte více jak dva míče. Ale uvědomte si, že zakoupením levných míčků se rozhodně nezlepšíte. Pokud si hrajte pro zábavu a neřešíte příliš počet ran, tak nemusíte používat ty nejdražší míče. V dnešní době navíc technologie postoupila tak daleko, že se vám při topnutí míče nestane, že ho rozseknete, jako to bylo u balaty, nebo že míč nevydrží všech osmnáct jamek v dokonalé kondici jako dříve. Proto je dobré se si pořídit alespoň středně kvalitní míče.

  1. Komprese

Pokud máte dostatečnou švihovou rychlost, asi byste měli přemýšlet o kompresi míčku. Jako profesionálové, tak i vy byste měli řešit jaký efekt má váš švih na kompresi míčku a jak se chová míč po dopadu na grýn. A podle toho volit správný míč. Pokud budete mít velkou rychlost a kompresi a budete hrát příliš měkkým míčem, můžete docílit až přílišné zpětné rotace a budete se připravovat o vzdálenost. Také při hře na grýn, vám zpětná rotace míče může způsobit problémy. To samozřejmě platí i naopak

golfové slevy

Comments are closed.