Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

22 Únor 2020

komentáře

0
 22 února, 2020
 0

Kde dělají  golfoví amatéři největší chyby

Golf je hra gentlemanů a pravidel. Mnoho pravidel je psaných, ale jsou tu i ta nepsaná. A navíc je tu také golfová etika, kterou je třeba dodržovat. Setkávám se s mnoha drobnostmi, na které by si měli dávat amatéři pozor. Ať už je to jen  včasný příchod na startovací čas.

Takže, co vlastně amatéři často dělají špatně? Někdy je to nevědomky, ale také se dost často dopouštějí chyb záměrně. Řekneme si několik příkladů

Bud připraven na hru

Je velice důležité, aby si hráči uvědomili, že odstartovat včas je pro tempo hry důležité. Je vhodné dostavit se na první odpaliště alespoň deset minut před startovacím časem , i když si jdete zahrát pro radost. Mnohokrát se stává, že hráči přijdou o minutu později.  Nemají připravenou hůl, týčko ani rukavici,  kterou pak hledají v bagu a vzhledem k jejich startovního času mají mnoho minut zpoždění. To se projeví na dodržování časového limitu u všech dalších hráčů. Proto se pak mnozí rozčilují, že hra trvá i více jak šest hodin.

Nezajímá mě, kdo volá

Golf je hra, kde je třeba si užít přírodu, klid a hlavně sport. A není to místem, kde by se měly dělat telefonické hovory či psát nepřetržitě sms . Navíc můžete telefonováním rušit hráče okolo a na turnaji na telefon zapomeňte úplně.

Upravte to po sobě

Dalším prohřeškem, kterého se často hráči dopouští, je neopravení vyseknutého drnu po odpalu. Samozřejmě na odpališti toto pravidlo neplatí. Ale na hřišti bychom si každý měli po sobě upravit povrch tak,  aby byl v co nejlepším stavu. Je to slušnost nejen k těm , co se o hřiště starají, ale také k ostatním hráčům.

Přečíst nyní  Spilková ve třetím kole -3

Dalším nešvarem je ball mark. Tedy důlek, který zanechá míček po dopadu na grýn. Ten je třeba také opravit. Protože pokud to neudělá  byť  jen deset lidí za den, tak se na grýnu nedá téměř patovat. Míček po grýnu poskakuje a má pramalou šanci spadnout do jamky. Samozřejmě podle pravidel si starý ball mark můžete opravit, ale také si ho vůbec nemusíte ve své dráze patu všimnout.

Raději počkejte

Ano, jsem si vědoma problému pomalé hry. Je třeba proti ní bojovat. Ale rozhodně prosím nehrajte hráčům před vámi pod nohy nebo na „záda“. To je věc, které byste se neměli rozhodně dopouštět. Raději pár vteřin počkejte, až budou v dostatečné vzdálenosti. Golfový míček je velice nebezpečný a rychlý, když letí. A přece nechcete někomu ublížit.

Tak kam já, tam i bag

Sledujte, kudy se odchází na další odpaliště, když jdete ke grýnu a tam si postavte vozík. Vezměte si putter a můžete jít hrát. Po dohrání jamky tak jdete rovnou směrem na další odpaliště a teprve tam dáte hůl do bagu a zapíšete skóre. Díky tomu se velmi zrychlí hra na celém hřišti. Mnoho hráčů nechává svůj bag na místě, kudy přišli ke grýnu a teprve po odehrání hledají bag a následně cestu na další odpaliště. A to velice zdržuje jak hráče za vámi, tak všechny co jdou za nimi.

Vždy připraven

Snažte se na svůj úder připravit už v průběhu odpalu druhého hráče. Samozřejmě je třeba sledova, kam letí kamarádův míč, ale také je třeba hned po jeho odehrání nastoupit na svůj úder. A po hřišti je třeba chodit samostatně za svým míčem a nečekat ve skupince na jednoho, který zrovna odpaluje.

Přečíst nyní  Jaké hole amatérští golfisté mohou vyřadit

Příklad:  pokud váš míč skončí v levé části dráhy dál než kamarádův míček, tak během toho co se kamarád připravuje na úder, vy můžete pomalu jít ke svému míčku po levé straně. A zastavit se až u svého míče, nebo v úhlu, kde vás kamarád nemůžete trefit. Tak abyste byli co nejblíže svému míčku a co nejvíce šetřili čas. Navíc pokud jste od kamaráda více jak pět metrů, tak vás stejně periferním viděním neuvidí a díky tomu ho nebudete rušit.

 

Doufám, že vám tento krátký článek ukázal, že se dá dělat málo proto, aby to hodně pomohlo vaší hře a ostatním hráčům. Této tématice se budu dále věnovat v některých z dalších článků.

Přeji krásnou hru

Anna Nicole

foto: Image by Jan Alexander from Pixabay

Napsat komentář