Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

1 Červenec 2023

komentáře

0
 1 července, 2023
 0

Mnoho golfistů, které potkávám, touží hrát draw. Někteří bojují s údery doprava natolik, že jim to ničí výsledky i radost z golfu. Mnoho slavných golfových profesionálů hrálo slice a byl to jejich přirozený úder. Příkladem může být Colin Montgomerie, který hrál celý svůj život údery, které se stáčely z leva doprava.

Jsou hráči, kteří mají přirozenou tendenci hrát slice a někteří draw. Ne vždy je snaha o změnu rotace míče pozitivním krokem. Pokud hrajete golf třeba 10 let a celý golfový život hrajete slice, tak je třeba se soustředit na jeho kontrolu a konzistentnost úderů. Ne se za každou cenu snažit předělat svůj švih, abyste hráli draw.

Navíc slice má i mnoho výhod i nevýhod. Stejně tak jako draw. Slice sice doletí u odpalu o nějaký ten metr méně než draw, ale naopak daleko rychleji zůstane stát po dopadu na grýn u jamky než draw.

Pokud se naučíte dostatečně kontrolovat své údery, není třeba truchlit nad tím, že hrajete slice. Trénujte to, co je pro vás přirozené a netlačte se příliš do změn, které byste jen těžko zvládali.  Osobně znám mnoho hráčů, kteří hrají slice. V Česku je třeba skvělý golfista Marek Nový či Aleš Kořínek, kteří preferují slice a hrají ho mnohem raději než draw. I přesto jsou skvělými golfisty.

Dá se říci, že nezáleží na tom, jestli hrajete slice či draw, ale jestli dokážete údery dostatečně kontrolovat a dokážete údery dostatečně často opakovat. A pokud nemáte kontrolu nad sílou slice úderu, tak byste ji neměli ani u draw úderu.

Trénujte proto na cvičné louce efektivně, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. Nestřílejte míče bezmyšlenkovitě za sebou a nesnažte se o rovné či draw údery, ale hrajte svůj přirozený úder a vymezte si cíl (výseč), kam se budete trefovat. Například na 100metrový úder by výseč měla být zhruba 15 metrů, kam byste se měli umět trefit 8 krát z deseti. A je jedno, jestli míček přiletí zprava nebo zleva. Počítejte si statistiky i na cvičné louce a mějte tréninkový plán, který budete dodržovat. Jen pouhým odpalováním míčů nenatrénujte potřebné dovednosti.

Přečíst nyní  Chipujte jako golfový profesionál.

golfové slevy

Napsat komentář