Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

24 Květen 2020

komentáře

0
 24 května, 2020
 0
Lekce golfu praha a liberec

Kdy používat golfovou rukavici a kdy ne?

 

Při golfu používáme řadu pomůcek, které umožňují větší komfort při hře. Jsou to podstavce pod míček (tees), rukavice a podobně. Ale mnoho lidí řeší  otázku, kdy používat rukavici a kdy si jí raději sundat. Samozřejmě i někteří  světoví  hráči používají  rukavici na různé rány.

Pojďme si tedy říci obecnou radu, kdy rukavici použít a kdy jí raději nechat v kapse.

  1. Rukavice: dlouhé rány, pitching a bunker

Je to v podstatě velice jednoduché. U dlouhých ran chceme  mít rychlý švih a díky tomu není třeba tolik citu v prstech a ve dlani. V rychlosti, kterou hůl vyvine v podstatě ani není možné rukavici vnímat.

A navíc nechceme, aby nám hůl klouzala v ruce. U pitchingu tedy u ran zhruba od 40 metrů více, je to stejné jako u dlouhých ran. U bunkeru je to  celkem individuální a tak záleží na každém, jestli budou hrát krátký bunker shot v rukavici. U dlouhé rány z bunkeru je celkem jasné, že rukavici budete používat .

 

  1. Bez rukavice: Chipping, putting a flop shoty

U těchto krátkých ran je třeba trochu citu navíc. A toho právě docílíte při držení hole bez rukavice. Více cítíte hůl v ruce a máte větší cit pro pohyb patky hole.

V podstatě se dá říci, že na všechny delikátní údery se hodí cit, který s rukavicí nedocílíte. Proto tedy doporučuji u těchto kratších ran rukavici nepoužívat.

Image by Gerard De Mooij from Pixabay

Přečíst nyní  10 rad jak trénovat patování podle profesionálů. Golfové rady online

Napsat komentář