Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

7 Prosinec 2019

komentáře

0
 7 prosince, 2019
 0

Koutek pravidel golfu: poškozený míč

Jistě se vám stalo, že jste měli poškozený míč, který jste museli vyměnit. Co ovšem dělat, když míč topnete a tím ho poškodíte a ještě jste nedohráli jamku? Nebo se domníváte, že váš míč je poškozený? V dnešní době se golfové míče moc často nepoškodí díky technologii, kterou jsou vyráběny. Dříve za dob Balat od Titleistu se stávalo, že po topnuté ráně byl míček rozseknutý. Ale dnes je to spíše výjimka.

Tedy jak na to?

Co dělat když si myslíte, že váš míč je poškozen? Je to jednoduché. Nahlásíte spoluhráči, že budete označovat míč a zkoumat jestli míč není poškozený. Zapíchnete golfové tee těsně za míč, aby bylo možné míč vrátit po prozkoumání zpět. Následně ho můžete, zvednou a zkontrolovat jestli míč není poškozen. V případě, že míč je poškozen ho můžete vyměnit a vrátit zpět na původní označené místo. V případě, že míč není poškozen ho vrátíte zpět.

Nehrozí vám za to žádná trestná rána ani jiný postih. Ale asi bude podezřelé, kdybyste kontrolovali míč po každé ráněJ . v podstatě se jedná o podobný postup jako při identifikaci míče.

promo image: Photo by Lily Farr on Unsplash

Přečíst nyní  Co jste o golfu možná nevěděli. Proč se nosí jen jedna rukavice?
golfové slevy

Napsat komentář