Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

29 Srpen 2023

komentáře

0
 29 srpna, 2023
 0

Určitě nejste jediní, kdo bojuje s krátkými paty do dvou metrů. To je vzdálenost, kde byste očekávali, že míček jednoduše sklouzne do jamky, ale realita je někdy jiná. Pokud během prvních několika jamek nejste do dvou metrů úspěšní, tak s krátkými paty bojujete až do poslední jamky.

Samozřejmě i ti nejlepší golfisté na světě někdy minou i velmi krátký pat, kdy míček neleží ani metr od jamky. Za většinu minutých jamek, může hlavně vaše hlava a nervy. Určitě znáte pocit, kdy se jamka začna najednou pomyslně zmenšovat a vy si setinu po setině jste méně jistí, že bude pat úspěšný. A nakonec vaše příprava, která trvá několik vteřin vezme důvěře za své.

Ale nemusíte si zoufat. Mám pro vás metrodu, která by vám mohla pomoci s tímto problémem. Je třeba jí natrénovat, ale pokud se ji naučíte, tak se vám zlepší úspěšnost krátkých patů i o několik desítek procent.

Nejdříve je třeba si pojmenovat své pocity. Uvedeme si příklad. Osobně mám pocit, že když stojím nad metrovým patem, tak se mi jakoby začně rozmazávat obraz a kolem těla se mi začne svírat skafandr. Toto jsou dva pocity, které je třeba se naučit kontrolovat.

Vysvětlení může působit až triviálně. Ale je třeba se naučit nebát se zahrát míček i ve skafandru. Pohyb je tak malý, že i v takovém skafandru jste schopni zahrát malý úder. A to, že máte rozmazaný pohled na jamku, která se pocitově zmenšuje, nevadí, protože mozek nemá oči a ten řídí vaše tělo. Vaše tělo je schopno pohyb reprodukovat bez vašeho přičinění, a když jste při cvičném úderu vyzkoušeli co má tělo udělat, tak mozek dá jen příkaz k zopakování toho stejného pohybu. Tedy druhá rada zní „důvěřujte svému mozku“.

Přečíst nyní  Domácí trénink patování. Stačí 5 minut denně

Jak to tedy udělat? Nebojte se bát. To je první rada. Za druhé, když budete stát nad míčkem těsně před úderem, tak se zhluboka nadechněte nosem a pomalu vydechněte pusou. A následně zahrajte pat. Tím se zbavíte pocitu stísněnosti v těle. Abyste putter na poslední chvíli nenasměrovali jinam, tak je třeba se naučit důvěřovat mozku, že dokáže ovládat vaše tělo tak, jak je třeba, a vy se snažíte jen udělat „hezký“ pohyb.

Tento jednoduchý mentální trik vám pomůže zlepšit se v úspěšnosti krátkých patů. Je jasné, že hned napoprvé vám to nebude fungovat 100%, ale při tréninku této techniky se za krátkou dobu zlepšíte i o několik úderů na hru.

Napsat komentář