Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

4 Srpen 2022

komentáře

0
 4 srpna, 2022
 0

Nejspíš se jedná o velice kontroverzní otázku, na kterou není jednoduché odpovědět. Ale já osobně mám celkem jasný názor na celou věc. Rozhodně by neměli hrát amatéři s profesionály. A v tomto krátkém článku se vám pokusím vysvětlit, proč si to myslím.

Přečíst nyní  Nelly Korda opět řádí na DriveOn Championship

Obecně  platí v mnoha oborech, že nelze míchat profesionály s amatéry, protože to nedělá dobrou krev. Vezměme si příklad velkoobchodu, který prodává zboží ve velkém prodejci, který se tím živí a navíc musí investovat nemalé peníze do prodejny, do reklamy atd. Pokud by velkoobchod udělal výjimku a prodal zboží jednotlivcům, tak by tak podkopával své vlastní odběratele. A myslím, že je to stejné u golfu.

Golfový profesionál v české republice je z majoritní části učící trenér golfu. Tedy musí investovat do svého vzdělání, platí nemalé příspěvky a pravidelně se vzdělává. To stojí velké úsilí a peníze. Amatérovi stačí zaplatit 1000 Kč poplatek za vstup do federace a může hrát. Navíc v dnešní době může brát amatér finanční odměnu až do výše 20000 Kč. To znamená, že nemusel investovat ani čas ani peníze do něčeho, co by ho opravňovalo hrát nějaký turnaj. A přesto hraje na stejné úrovni s profesionálem, který do toho peníze a čas investoval. Profesionálové mají svá pravidla, musí dodržovat kodex a mnoho dalšího. Tedy jak chceme spojovat dvě věci, které mají rozdílná pravidla a kulturu.

Přečíst nyní  Travel: Gullane ve Skotsku je rájem klidného golfu

Samozřejmě i na turnajích jako je Masters či British Open hrají amatéři.  Ale jsou tam zhruba tři a ti nejlepší. A nejsou tam ani dvanáctileté děti, které sice hrají golf jako profesionálové, ale přesto si myslím, že je třeba být alespoň plnoletý, aby takový hráč mohl hrát profesionální soutěž. Ale u nás může takovou soutěž hrát i takto mladý hráč.

Já osobně nejsem proti porovnávání profesionálů s amatéry. Neříkám, že se profesionálové bojí konkurence, jelikož jsou učitelé z větší části a navíc sami moc dobře vědí, že zdravá konkurence je dobrá. Přesto si nemyslím, že je správné, aby hrálo turnaj 20 profesionálů a 30 amatérů dohromady. To mně osobně nedává smysl.

Tedy v první řadě, jde o to, jaká pravidla kdo musí dodržovat. Dalším aspektem je živnostenský list, který je třeba na provozování živnosti golfového profesionála mít. Stejná otázka je s cvičiteli golfu. U amatérských turnajů není možné, aby hrál profesionál. Je nutné dosáhnout určitého věku, určité výkonnosti, abyste se stali profesionálem a mnoho dalšího. Proto si myslím, že není možné tyto dva světy spojovat. Alespoň ne ve větší míře.

Hrát tedy jako amatér, vyučovat, hrát a ještě za to brát peníze se mi nezdá správné. Stejně jako byste podnikali, ale neplatili daně a pojištění protože jste přeci amatér, který to dělá pro zábavu. To taky nefunguje. Je mi jasné, že můj názor je drsný a mnoho lidí mě za něj bude lynčovat, přesto si myslím, že je třeba tento názor publikovat.

golfové slevy

Napsat komentář