Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

28 Září 2020

komentáře

0
 28 září, 2020
 0

Mauricius – golfový ráj bez kompromisů

Přemýšleli jste o exotické dovolené a nevíte kam by jste zavítali a nabídka cestovních kanceláří je tak široká, že se v ní ztrácíte? V nabídkách jsou exotické země jako Seychely, dominikánská republika, arabské emiráty a mnoho dalších, které vypadají velice lákavě. Já vám chci představit ostrov Mauricius a své zkušenosti s tímto ostrovem kde jsem strávila celých 14 dní.

Když se rozhodnete pro tento exotický ostrov ležící nedaleko Madagaskaru v indickém oceánu tak rozhodně neprohloupíte. Ale připravte se na dalekou cestu. Ať už se rozhodnete cestovat s cestovní kanceláří nebo na vlastní triko tak pravděpodobně vás bude čekat cesta na letiště Václava Havla v Praze odkud vás letadlo dopraví do Dubaje za zhruba šest hodin. To bohužel ještě není celá cesta na váš vysněný ostrov. Většinou v Dubai na letišti strávíte dvě až tři hodiny čekáním na letadlo na Mauricius, kterému to bude trvat dalších sedm a půl hodiny než přistanete na letišti Sir Seewoosagur Ramgoolam, které se nachází zhruba 50 km od hlavního města Port Louis a 3 km od přístavního města Mahebourg.

Mě osobně čekala cesta zhruba půl hodiny do hotelu Four Seasons resort at Anahita, který se nachází na malém poloostrově na sever od letiště. Hotel byl na východní straně ostrova zhruba ve středu ostrova. Cesta vás povede po úzké a klikaté silnic podél pobřeží na silnici B28.

Ovšem krásy ostrova vás ohromí natolik, že cestu nebude vnímat, jestli jedete hodinu či pět minut. Nakonec se dostanete k hotelu, kde vás ohromí úžasné prostředí a čekající personál na váš příchod.  Hned na první pohled jsou místní zaměstnanci velice příjemní a usměvaví lidé.

Přečíst nyní  Golfové filmy, které vás naučí hrát lepší golf

Po ubytování v krásném pokoji s výhledem na světle modré průzračné moře vás bude čekat cesta do zdejší restaurace na večeři, jelikož po tak dlouhé cestě budete jistě vyhladovělí a všichni víme jak je to s jídlem v letadle pokud necestujeme první třídou „First Class“.

Hned po vstupu do restaurace budete ohromeni pompézností celého objektu. Většina restaurace je ze dřeva a skla. Nachází se nad hladinou moře na, které je vidět téměř z každého stolu u kterého sedíte.  Můžete si tak užívat úžasný západ slunce nad hladinou moře, která se zbarví do rudé barvy a předvede vám neuvěřitelnou hru barev než slunce definitivně zapadne. Ostrovní kuchyně je kosmopolitní, velký důraz se samozřejmě klade na plody moře, ryby a množství chutného ovoce

Já osobně chodila brzy spát, protože jsem ráno chtěla časně vstávat, protože ráno je zdejší pláž nejkrásnější. Hned vedle hotelu se nachází sněhově bílá písčitá pláž s pohodlnými lehátky pro vaše pohodlí. Ocenila jsem ranní plavání v moři, které je v celku klidné a nenarazíte na velké vlny, jelikož pláž je chráněná poloostrůvkem vystupujícím do moře a přes něj se velké vlny nedostanou. K dispozici máte na pláží i skvěle zásobený bar s koktejly, lehkými pokrmy a všudypřítomným ovocem, které je opravdu výborné. K obědu si můžete dát Marlina , tedy vynikající rybu, kterou vám zde nabídnou. Je to zdejší pochoutka, kterou jen tak u nás nedostanete.

Pokud vás nebude bavit celý den ležet na pláži, můžete vyrazit na výlet na motorovém člunu. Rozhodně doporučuji, protože i z člunu vidíte až na dno moře a ryby, které se zde nachází. Neuvěřitelná podívaná pro milovníky moře a ryb. Samozřejmě můžete využít i jiné atrakce, jako je šnorchlování a další.

Přečíst nyní  Chyba, která vás může stát dobrý výsledek

Když vás již nebude bavit lenošení, vyrazte na zdejší luxusní golfové hřiště, na kterém se hráli i profesionální turnaje a vyniká svou kvalitou. A pokud budete chtít vyrazit o něco dál, tak doporučuji hlavní město ostrova Port Louis, které má zhruba 150 tisíc obyvatel a narazit tam můžete na rybí trhy, koňské závodiště z devatenáctého století. Navštívit doporučuji také Sir Seewoosagur Rangoolam Garden kde najdete více jak 60 druhů exotických rostlin. Můžete také vyrazit do Blue Penny Museum, kde vás seznámí se zdejším uměním a kulturou ostrova. Chcete-li se však trošku fyzicky namáhat, tak vás čeka Pieter Both, druhá nejvyšší hora na Mauriciu , kde vás čeká skoro až horolezecký výstup, ale rozhodně stojí za to, protože výhled po dosažení vrcholu je uchvacující.

Než opustíte tento ostrov relaxu a krásy tak vám doporučuji nezapomenout na návštěvu pláže Aux Cerfs beach . pláž se nachází na malém ostrůvku a je nutné tam dojet motorovým člunem. Cesta není dlouhá a pobyt na této pláži rozhodně stojí za to. Na ostrově je také krásné a obtížné golfové hřiště. Ostrov leží cca 2km od resortu Four Seasons at Anahita, tedy kousek od Grand river South East. Bude to tak krásný závěr vaší dovolené na tomto úžasném ostrově.

 

foto: Anna Nicole / rubconstock.cz

golfové slevy

Napsat komentář