Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

30 Červen 2023

komentáře

0
 30 června, 2023
 0

Golfových putterů je velké množství, přesto je můžeme rozdělit na dva druhy. Mallet a Blade jsou dva základní tvary golfových putterů. Pro toho, kdo neví, jaký je v nich rozdíl, si řekneme malou pomůcku. Mallet je půlměsícového tvaru, (i když nemusí být kulatý či tvarovaný do čtverce). Blade je heel to toe putter, tedy vlastně taková „hokejka“. Blade puttery kdysi byly jediné, které se používaly (myslíme v 19 století).

Proč tedy může být lepší používat mallet putter než klasický blade? Kdysi byly puttery mullet využívány hráči na pomalých grýnech díky své masivní konstrukci. Čím více se zlepšuje kvalita grýnů, není třeba putter přizpůsobovat hřišti.  Ale jsou zde i jiné důvody, které vás možná přimějí k tomu používat právě mallet putter. Některé základní a důležité důvody si popíšeme.

Pomoc při míření.

Vzhledem k tomu, že mallet putter je mnohem větší než blade, tak má většinou na sobě mířící čárku, díky které je mnohem jednodušší namířit putter správným směrem. Dá se říci, že čím delší je zadní část, tím lépe se vám bude s putterem mířit. Proto se tento putter doporučuje pro začátečníky a mírně pokročilé. To ovšem neznamená, že by s těmito puttery nehráli ti nejlepší profesionálové.

Lepší kontakt s míčem.

Díky větší hmotnosti je s mallet putterem lepší kontakt s míčem. Těžiště hole není tak malé, a proto se dá říci, že některé malé chyby při úderu vám budou díky tomuto putteru odpuštěny a míček pojede i přes chybu po správné dráze. Větší těžiště má mallet putter také diky své velikosti na rozdíl od blade putteru.

Lepší stabilita.

Proč mnoho profesionálních hráčů volí právě mallet puttery, je jejich lepší stabilita při úderu než u blade putterů. Lepší stabilita putteru umožňuje větší kontrolu nad úderem a redukuje tak nechtěné pohyby hole v průběhu švihu. Díky tomu bude míček mnohem lépe rolovat dopředu a držet lépe zvolenou dráhu patu.

Přečíst nyní  I hráči PGA Tour dělají školácké chyby. Travelers Championship.

Měkčí pocit.

Většila blade putterů nemá změkčenou úderovou plochu, a tak je při úderu cítit tvrdost materiálu. Kdežto u mallet putteru je mnoho variant změkčené úderové plochy, díky čemuž budete mít při úderu mnohem příjemnější pocit než u klasického blade putteru.

Rovina švihu

Pokud máte problém pohybovat při patování holí do obloučku, tak mám pro vás dobrou zprávu. S mallet putterem je možné provádět pohyb putterem rovně dozadu (do nápřahu) a rovně skrz úder dopředu (po udeření míče). Anglicky to můžeme nazvat STRAIGHT BACK STRAIGHT THROUGH STROKE. Tento pohyb bude vyhovovat hlavně začátečníkům.

 

Doufám, že vám těchto pár důvodů objasnilo, proč používat mallet puttery. V příštích dnech přibude i video o různých druzích putterů a rozdílů mezi nimi. Tak nezapomeňte sledovat naše stránky, budeme se na vás těšit.

Napsat komentář