Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

14 Březen 2020

komentáře

0
 14 března, 2020
 0

Méně trojpatů díky systému 70/30

Je mnoho tréninkových systémů na patování, které vám pomůžou snížit počet patů za 18 jamek. Popíšeme si jeden z nich. Jedná se o systém 70/30. Jedná se o procentuální vyjádření poměru soustředění se na vzdálenost a přesnost.

Mnoho amatérských hráčů děla při patování chybu, že se u dlouhých patů snaží příliš mnoho zahrát míč do jamky a zapomínají na tempo a rychlost, kterou míč hrají. Zkuste tedy systém 70/30, který vám umožní snížit počet trojpatů na kolo.

Paty nad 3 metry

U patů nad tři metry se je třeba se z 70% soustředit na rychlost patu a jen z 30% na směr. Stačí vám tak míč přiblížit do vzdálenosti, ze které neomylně zaskórujete druhým patem.

Paty do 3 metrů

V tomto případě je třeba dát 70% soustředěnosti na směr a stačí pouze 30% na rychlost. Většinou se  nestavá, že by hráč z této krátké vzdálenosti přehrál či nedohrál míček tak, že by nebyl schopen dalším patem zahrát míček do jamky

Vyzkoušejte si tedy tento jednoduchý systém na cvičném grýnu a uvidíte, že se sníží počet zahraných trojpatů. Je totiž důležité na co se při patu soustředíme. O další rady k patování se s vámi podělím v některých z mých příštích článků.

Image by Free-Photos from Pixabay

Přečíst nyní  Golfové hole: Blades nebo Cavity-Back?
golfové slevy

Napsat komentář