Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Může patování se zavřenýma očima fungovat i pro amatérské golfisty?

8 Říjen 2020

komentáře

0
 8 října, 2020
 0

Může patování se zavřenýma očima fungovat i pro amatérské golfisty?

 

Je mnoho technik a teorií kolem patování. Patování je totiž jednou z nejdůležitějších částí golfu, která z větší části tvoří výsledek. Mnoho hráčů zkouší různé techniky a jednou z nich je patování se zavřenýma očima. A to nejen při tréninku.

Můžeme se podívat do historie, kdo patoval i na turnaji se zavřenýma očima a dokázal vyhrát. Příkladem může být Sergio Garcia, který vyhrál Sanderson Farms Championship 2020 a to patoval většinou se zavřenýma očima.

Další byla třeba před několika lety Lexi Thompson při výhře v Thaisku, nebo Peter O’Malley na turnaji New South Wales Open v roce 2010.

Ale vraťme se ke Garciovi. Ten sám řekl, že patuje se zavřenýma očima, protože lépe cítí souznění s patrem  a navíc nechává možnost, aby více procítil úder. Oči tak otvírá až těsně po udeření do míče. Je to vidět na twitterovém příspěvku zde…

 

 

Je tedy otázka, jestli taková technika může pomoci i průměrnému amatérskému hráči. Asi bych doporučila hlavně trénovat se zavřenýma očima. Tedy dejte si míče do vzdálenosti 2-4-6-8-10 metrů a snažte se provést cvičný švih a představit si vzdálenost ještě při otevřených očích a následně při reálném úderu je zavřete. Naučíte-li se patovat se zavřenýma očima, tak získáte mnohem větší cit pro tempo a pohyb patru a díky tomu budete lépe patovat z větší vzdálenosti i na hřišti.

Pro začátek bych raději u středně výkonných amatérů nezkoušela zavírat oči při hře na hřišti. ale jako tréninkový drill je to velice dobré.

Přečíst nyní  3 dovednosti, které z vás udělají skvělého hráče na grýnu.

 

Foto: Anna Nicole / Rubconstock.cz

Napsat komentář