Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

13 Březen 2023

komentáře

0
 13 března, 2023
 0

 

Jak se říká, v golfu je možné uplně vše. Mnoho z nás o tom ví své a kdo ještě nepoznal na hřišti téměř nemožné, tak to dozajista zažije. Mnohokrát se mi na golfu stalo něco, co by mě ani ve snu nenapadlo, že se může stát. Osobně jsem viděla paní, která zahrála na jamce 27 úderů. Také jsem viděla výsledek 221 úderů při mistrovství klubu, který zahrála jedna z členek, když si pořadatel neuvědomil, že na sedmé jamce je nepřekonatelná vodní překážka, kterou hráči s HCP 54 téměř nemohou přehrát a nařídil všem hrát soutěž na rány.

Ale to není zdaleka to, co se stalo v roce 1986 na hřišti TPC Sawgrass Stadium Course. Byla vyhlášena soutěž o nejhoršího golfistu, který je zapáleným milovníkem tohoto sportu. Zúčastnil se ho Angelo Spagnolo, který hrál golf jen párkrát ročně a měl hendikep 56. Druhým byl 71letý golfista, který držel golfovou hůl rukama opačně, a navíc vlastnil jen tři hole. A s golfem také neměl moc zkušeností, protože golf hrál teprve dva měsíce. Tento přátelský zápas se hrál na stejném hřišti, na kterém se minulý týden odehrál turnaj The Players. A k tomu ti dva adepti na nejhorší golfisty světa hráli ze zadních odpališt jako profesionálové.

A jak již předchozí řádky napovídají, tak šlo opravdu o zajímavý zápas. Angelo Spagnolo, majitel malého soukromého pekařství hrál opravdu zajímavý golf. Po šestnácti jamkách byl celkem 104 úderů nad parem, a to ještě netušil co přijde na slavné sedmnácté jamce.

První úder na 17. jamce šel do vodní překážky. A pak bylo již po dropnutí míčku slyšet „žbluňk, žbluňk….“ A tak to bylo i při dalších 27 míčcích, které nakonec skončily ve vodě. Po odehrání všech těchto míčků do vodní překážky se Angelo rozhodl vzít si do ruky putter a raději míček posouvat po levé straně jamky, kde je cesta pro pěší na grýn. Dokázal tak až 63. úderem dosáhnout grýnu. Nakonec vše zavřšil třemi paty a celkový výsledek 66 na 17 jamce je historicky tím nejhorším, co kdy kdo zahrál na jedné jamce. Ale i jeho celkové skóre 257 je historicky nejhorším kolem za posledních 550 let golfu.

Přečíst nyní  Dá se hrát na hřišti jen Driverem??!!!

Angelo dokonce po několika letech napsal knihu o své zkušenosti s golfem, ve které najdete komické historiky z golfu a také jeho pohled na jeho neuvěřitelnou hru. Angelo se tak nesmazatelně zapsal do historie golfu jako nejhorší hráč.

Ale i někteří profesionálové bojovali se sedmnáctou jamkou na TPC Sawgrass. Níže jsou uvedené nejhorší výsledky, které byly na PGA Tour zaznamenány.

Bob Tway 2005 – 12 ran

Robert Gaméz 1990 – 11 ran

Phil Blackmar 1990 – 10 ran

Zac Blair 2017 – 9 ran

Russel Knox 2016 – 9 ran

Angel Cabrera 2012 – 9 ran

A to samozřejmě na tomto hřišti bylo na sedmnácté jamce zahráno nespočet triple bogey, double bogey. Golf Digest udělal průzkum a zjistil, že bylo na této jamce ztraceno kolem 1,7 milionů míčků, a tím se celková hodnota ztracených míčků dá vyčíslit na neuvěřitelných 7,5 milionu dolarů.

Troufli byste si i vy zahrát tuto jamku, která má „pouhých“ 140 yardů?! Kolik myslíte, že byste tam zahráli? Nebo si věříte natolik, že byste nezaváhali a zahráli bez pochyb par?

golfové slevy

Napsat komentář