Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Není třeba hrát přesné rány, abyste zahráli skvělý výsledek

7 Duben 2020

komentáře

0
 7 dubna, 2020
 0

Není třeba hrát přesné rány, abyste zahráli skvělý výsledek

Možná je titulek až zavádějící, ale mnoho hráčů golfu si myslí, že musí hrát naprosto přesné rán, aby zahráli dobrý výsledek. Ale nemusí to být úplně pravda.

Nikdo nehraje naprosto přesně. Ani ti nejznámější profesionálové. Ale má to jednu podmínku. Je třeba se z jakékoli pozice dostat na grýn nebo do jeho blízkosti.

Mistrem v tomto ohledu byl Seve Ballesteros, který dokázal i z nepříznivé situace míček dostat do místa odkud byl schopný zachránit par.

Navíc o něm se traduje a jako psychologická pomůcka je to velice dobré, že nikdy nezahrál špatnou ránu. Tedy odváděl špatné věci od sebe. Když už zahrál špatný úder, mohl za to vítr, diváci, něčí výkřik a podobně. To je jedna ze základních psychologických rad na golfu. Je třeba dobře odvést vinu od sebe. Pokud se budete sami ujišťovat v tom, že hrajete špatné rány, tak nikdy nezahrajete dobrý výsledek.

Dalším krokem k lepšímu výsledku je, neposuzovat hru jako scénář a kárat režiséra, ale nechat film o golfu plynout. Jakmile necháte hru plynout a budete se snažit udělat maximum pro co nejlepší výsledek a  nebudete hodnotit výsledek ještě před koncem, máte šanci zahrát dobrý výsledek.

Myslím FADE tedy hraji FADE. To už řekl kdysi známý golfista Ben Hogan. A je to pravda. Není třeba, jestli přesně víte jak technicky zahrát točenou ránu doprava. Ale je třeba v ní věřit. A díky tomu nechat mozek pracovat volně bez vašeho zásahu.. Pak to bude fungovat.

Další dobrou myšlenkou je očekávat jen ty dobré věci. Pokud budete stát na odpališti a po pravé straně bude rybník. A vy budete myslet „hlavně ať to nezahraju do rybníku“ tak to tam zahrajete. Je třeba myslet na to, co chcete udělat v pozitivním slova smyslu. A ne myslet na to špatné.

Přečíst nyní  Jak zahrát chip do extrémího kopce. (uphill chip) + video

Udělejte dokonalý cvičný švih. Přeci jedno pořekadlo nám říká „i blbec to umí na podruhé“, tak tedy hrajte vždy ty druhé rány. Dokonalý cvičný švih je první rána a druhá rána je ta na ostro.

Tento krátký článek má sloužit jako zamyšlení nad tím, jak hrajeme golf. Pokud budeme příliš řešit věci jako dokonalé rány, tak se nikdy nedočkáme lepších výsledků. Trochu té golfové psychologie nikdy neuškodí.

Image by motihada from Pixabay

Napsat komentář