Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

7 Únor 2022

komentáře

0
 7 února, 2022
 0

Pravidlo deseti kroků podle Tigera Woodse

 

Golf je hra nervů. Ano golf je v určité fázi z větší části hra psychiky a nervů. Většina skvělých golfistů proto pracuje na své psychice. V dnešní době téměř nenajdete profesionála, který by se nesvěřil do rukou odborníka na psychologii sportu. Proto bych vám ráda ukázala jednoduchý trik jak se zbavit stresu po špatném úderu, který praktikuje také slavný Tiger Woods.

Asi každý jsme na golfu zahráli špatný úder a byli naštvaní. Stejně tak i ti nejlepší golfisté světa zahrají špatný úder. I hráči jako Tiger Woods se dostanou do situace, kdy hodí holí nebo by to alespoň rádi udělali.

Nejdříve bych se vás zeptala na to, jaký jste měli poslední  Štědrý den. Když se zamyslíte, tak během vteřiny vám naběhne mnoho věcí, které jste během tohoto dne zažili. A proč? Protože je to den spojený s emocemi a díky tomu se nám zaryje do mysli. Vzpomenete si tak třeba na to, co bylo na Štědrý den před deseti lety.

A stejně je to s golfovými údery. Spojujete si emoce se špatnými i dobrými údery. Každého rozzlobí špatné údery, ale jen ti nejlepší na ně umějí hned zapomenout. Proto je zde pravidlo deseti kroků. Vyzkoušejte po špatném úderu napočítat deset kroků, než zapomenete na špatný úder.  Po deseti krocích byste si již neměli pamatovat špatné emoce z posledního nepovedeného úderu. Naopak je třeba zapamatovat si údery dobré. Ty si vychutnejte při dokončení švihu a zařaďte si je do pomyslného žebříčku skvělých úderů (/o mentální síle se můžete dočíst také v mé knize o patování). V tomto žebříčku se snažte listovat před každým úderem, abyste si spojili úder s pozitivní emocí. Tuto techniku je třeba postupně nacvičit, napoprvé se vám to asi nepovede.

Přečíst nyní  Jak se zbavit stresu na prvním odpališti!

Pokud se chcete naučit více triků, které vám pomohou hrát lepší golf, tak pravidelně sledujte můj blog. Dozvíte se informace nejen o golfové technice, ale také o mentální stránce golfu.

Skvělou hru vám přeje Anna Nicole Golf Academy

golfové slevy

Comments are closed.