Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Proč a kdy zvolit tlustý grip nebo two thumb grip na putter

9 Duben 2020

komentáře

0
 9 dubna, 2020
 0

Proč a kdy zvolit tlustý grip nebo two thumb grip na putter

 

 

Okolo patování bylo a vždy bude hodně teorií. Každý má nějakou svou vyzkoušenou techniku. Také můžete narazit na mnoho zkušených trenérů patování, ale také na samozvané  patovací  guru, kteří vás zaručeně zbaví trojpatů nebo vám zlepší výsledky.

Ale vše však záleží nakonec na vás a na tom, jak vy budete patování trénovat a čím budete hrát. Stejně tak jako nespočet druhů patovacích technik, tak je i nespočet putterů a gripů na putter.

Dneska si představíme tzv. „two thumb“ grip. Tedy tlustý grip na kterém můžete mít dlaně naproti sobě. Proč bychom vlastně takový grip měli chtít? Tento grip je vhodný pro hráče, kteří mají problém s příliš pohyblivým zápěstím  nebo neví, jaké držení zvolit a neustále ho mění.

Výhody tlustého gripu

  • Pevnější zápěstí při úderu
  • Přirozenější držení
  • Omezení přílišné síly v pravé ruce
  • Jednodušší postoj

 

Držení tlustého „two thumb“ gripu je možné shrnout do čtyř základních poloh.

  1. Dlaně máte proti sobě a obě ruce jsou tak volně svěšené z ramen. Díky tomu jsou obě ramena vodorovně se zemí a hůl míří do středu těla.
  2. Ruce v klasické poloze, kdy pravá dlaň je níže na gripu než levá. Je to stejné jako u klasického gripu s tím rozdílem, že vám tento grip pomůže se zmírněním pohybu zápěstí při úderu
  3. „cross handed“ tedy držení opačným způsobem, kdy levá dlaň je níže než ta pravá. Můžete tak využít teorie o pevnějším levém zápěstí, které by mělo být vůdčí při úderu.
  4. „snooker grip“, tedy kulečníkové držen, viz obrázek. Levé zápěstí drží hůl ve stále stejné poloze a pravá ruka ulehčuje provedení kyvadlového pohybu.
Přečíst nyní  Za 15 minut delší a přesnější golfové údery

Všechny tyto způsoby vidíte na obrázku níže.

fotky: nicolegolf.cz a free foto banka www.rubconstock.cz

golfové slevy

Napsat komentář