Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

22 Únor 2023

komentáře

0
 22 února, 2023
 0

Často se setkávám s názorem, že měřící zařízení typu Track Man nejsou pro golf důležitá. Tento názor slýchám často z úst středně výkonných amatérů. Přesto bych ráda, abyste věděli, že jsem rozhodně zastáncem používání měřících zařízení. Takové zařízení vám dá perfektní zpětnou vazbu o vašem švihu, díky které se můžete zlepši,t aniž byste výrazně měnili techniku.

Znát hodnoty vašeho švihu vám může přinést většinou jen to pozitivní. Smash faktor či rychlost míče je velice důležitá, abyste dokázali vytěžit z vašeho úderu co nejvíce. Často se totiž stává, že pocit se neslučuje s realitou. Někdy tak může znamenat méně snahy více. Můžete zjistit, že při švihové rychlosti 95 mil v hodině a smash faktoru 1.48 dosáhnete delší vzdálenosti než u švihu o rychlosti 102 mil v hodině. Zjistíte tak, jak dobře trefujete míček a jak přenášíte rychlost hole na míček.

Smash faktor (hodnota rozdílu mezi rychlostí míče a rychlosti hlavy hole) vám umožní sledovat přesnost zasažení míče s jakoukoliv holí. U této hodnoty můžete zjistit, jestli jste na hranici svých možností, nebo jestli je ještě prostor pro zlepšení.

Ne vždy proto pocit rychlejšícho pohybu znamená delší úder. Dalším faktorem, který ovlivňuje vzdálenost a chování míčku po dopadu na zem, je zpětná rotace. Kvalitní přístor jako TrackMan či FlightScope vám umožní sledovat počet zpětných otáček za minutu. Například u driveru je ideální hodnota kolem 2000-2300 zpětných otáček, abyste dosáhli co největší vzdálenosti. Jakmile je hodnota vyšší, je možné, že se zbytečně ubíráte o vzdálenost. Příčina může být ve švihu, ale také ve vybavení či výběru míčku.

Následně je třeba řešit tento problém s golfovým profesionálem. Ten vám na základě hodnot získaných z měřícícho zařízení navrhne, jak se můžete zlepšit.  Proto vám doporučuji měřící zařízení používat. Může se jednat o kontrolu švihu na takovém přístroji jednou za měsíc či dva, ale přesto je to důležitější, než si možná myslíte. Pokud byste si chtěli měřící zařízení pořídit, tak doporučuji investovat do kvalitních zařízení jako je FlightScope, které pořídíte kolem 30 tisíc. Velice přesný a dobrý pomocník je i SwingCaddie SC300, který v dnešní době seženete kolem 15 tisíc. Pořízení takového pomocníka rozhodně nebudete v budoucnu litovat.

Přečíst nyní  Jaký je ideální doplňkový sport ke golfu?

 

foto: Trackman.com

Napsat komentář