Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

21 Listopad 2020

komentáře

0
 21 listopadu, 2020
 0

Tip pro ženy: jaké tři hole by měla každá mít

 

Výběr holí nikdy nebyl jednoduchý, hlavně když je na výběr tolik krásných a praktických holí, které by se do bagu hodily. Navíc máte možnost mít v bagu pouze 14 holí a je třeba je sestavit tak, aby vám co nejvíce vyhovovalo pro hru na hřišti.

U každého se složení holí trochu liší. Není asi jedna ideální varianta jak poskládat hole tak, abyste je co nejlépe využili. Někdo používá dvojku železo, někdo místo toho používá hybrid. A mnoho dalších variant. A ženy mají úplně jiné složení než muži.

7 dřevo

Tato hůl vám může pomoci při hře jako málokterá. Každopádně vám pomůže hra s ní zlepšit i hru s 3 a 5 dřevem ale také vám pomůže v případě, že se nebudete cítit dobře s delšími železy. Navíc díky vyššímu loftu vám pomůže dostat míček vzduchem do větší vzdálenosti a dá se s ní hrát velmi přesně. Pomůže vám tak s druhými ranami na dlouhých parech 4 a 5.

5 hybrid

Dá se říci, že je to hůl, která je mezi železy a dřevy. Tedy dokážete s ní dát delší ránu než železem a nedosahuje takové vzdálenosti jako dřevo. Proto je to ideální hůl, která vyplní prázdnou mezeru. Pro ženy je to také ideální hůl, která dokáže překonat vodní překážky nebo vysokou trávu jelikož má vysoký let a doletí dopadem dál než železo.

52 stupňovou wedge

Chtělo by upřesnit, o jakou hůl se jedná. Každá značka ji totiž označuje jinak. Má sklon 52 stupnů a někdy je označována jako „U“ utility wedge nebo „G“ gap wedge či právě číslicí 52. Tato hůl je někde mezi vaší send wedge a pitching wedge. Je tedy delší než send wedge a kratší než pitching wedge.

Přečíst nyní  Tempo švihu jako profesionálové, díky jednoduchému triku!

Je to univerzální hůl na příhry, kdy s ní můžete zahrát dlouhý chip, který delší dobu roluje po grýnu nebo jí můžete použít pro delší úder z grýnového bunkeru. A proto by se měla najít místo i ve vašem bagu.

Image by academiagolf from Pixabay

Napsat komentář