Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

21 Leden 2021

komentáře

0
 21 ledna, 2021
 0

Titleist Pro V1 a Pro V1x v roce 2021

 

Titleist golfové míče jsou symbolem kvality a dokonalého pocitu ze hry. Když před rokem 2000 byly míče ještě pojmenovány  Tour Balata a Profesional, už to předurčovalo míče Titleist k velkému úspěchu. V roce 2000 byly představeny první míče Pro V1 a Pro V1x, kdy technologie pokročila dále a míče se rok od roku zlepšují.

Golfové míče se po roce 2003 staly pevnějšími a déle tak vydrží. Když jste v devadesátých letech minulého století tzv. topnuli míče, tak se na vás vzápětí usmíval (byl naseknutý od hole). Nyní míče vydrží mnohem delší dobu a nemusíte s nimi odehrát jen pár jamek.

Navíc Titleist se stal i velice oblíbenou značkou profesionálů již před mnoha desítkami let a je i nadále. S míči Titleist Pro V1 a Pro V1x hrají hráči jako Justin Thomas (Pro V1x), Adam Scott (Pro V1x), Tony Finau (Pro V1) and Cameron Smith (Pro V1x) a mnoho dalších.

Pro rok 2021 si firma připravila zcela nové míče, které budou v prodeji od 27. ledna 2021 a budou se vyznačovat mnohem propracovanějším designem a lepší aerodynamikou. Šéfové od Titleistu řekli, že míče Pro V1x poletí daleko výše do vzduchu, než tomu bylo u předchozích modelů a také budou mít mnohem více zpětné rotace po dopadu v okolí a na grýnech. Pro V1x bude mít čtyři vrstvy a dvě jádra, na rozdíl od třívrstvého Pro V1. Pro V1x bude také o něco tvrdší na pocit než Pro V1. U míče Pro V1 bude let míče nižší než u Pro V1x a bude mít měkčí povrch i pro pocit hráče.

Je tedy otázkou jestli pocítíme změnu oproti loňskému roku, nebo se míče budou chovat téměř totožně jako ty v minulosti. Já osobně jsem pocítila velkou změnu za posledních deset let hlavně v délce používaní míče a o něco delším letu díky tvrdšímu obalu. Jinak mi příjdou míče dost podobné jako předchozí modely.

Přečíst nyní  Recenze: Golfové analyzátory švihu.

Tyto míče jsou ideálním řešením pro profesionály či výkonnostní hráče. Nepohrdnou jimi zřejmě ani dobří amatéři. Pro začátečníky a mírně pokročilé bych doporučila raději míče Titleist AVX nebo Tour Soft, které vydrží mnohem delší dobu a nejsou cenově tak náročné jako řada Pro V.

Image by Pexels from Pixabay

Napsat komentář