Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Pokročilá lekce golfu: Trefujte více grýnů pro lepší výsledky

 

Trefujte více grýnů pro lepší výsledky

Vaše výsledky ovlivňuje mnoho faktorů, o kterých někdy vůbec nepřemýšlíte. Klasickou odpovědí může být vylepšení patování, delší odpaly či schopnost zahrát míč s velkou zpětnou rotací.

Ale to není to nejdůležitější.  Ukážeme si, jak dvě dovednosti mohou výrazně zlepšit vaše skóre. První dovedností, kterou je třeba natrénovat,  je umísťování prvního odpalu. Nezáleží na tom, jak daleko dostřelíte, nebo jestli hrajete pravidelně slice. Je třeba, abyste měli údery stabilní. I s ranami, které se pravidelně točí zleva doprava, můžete zahrát super výsledek.

Obrázek nám ukazuje jak je nutno odpaly trénovat. Zasahování ferveje je totiž jedním z klíčových faktorů k lepšímu výsledku.

Dont Cross the line Drill

Jedná se o trénink zasahování ferveje. Vyberte si jaký je váš nejstabilnější úder. Pokud je to slice, tak sledujte zelené pole. Nejdříve je třeba si určit pomyslnou cílovou linii, kterou svými ranami nesmíte překročit. Tedy dle obrázku, dokázat míčem zasáhnout pouze zelenou plochu a  snažit se přiblížit co nejblíže k cílové linii, ale pozor, míč nesmí cílovou linii protnout.

Začněte s 30 metrovou výsečí. Tedy představte si, že zelená plocha viz.obrázek má šířku 30 metrů. Vezměte si 50 míčků a snažte se zasáhnout vymezený prostor. Jakmile se dokážete trefit, alespoň 40x do výseče, je na čase ji zúžit zhruba na 25 metrů

Tímto jednoduchým drilem se dokážete naučit zasahovat více fervejí a tím budete mít daleko lepší pozici pro zasažení grýnu druhou ranou.

 

 

 

 

 

 

Target Trainer

Druhým faktorem skvělého výsledku je zasahování grýnu v regulaci. To znamená na paru 3  první ranou. Na paru 4, druhou ranou a na paru 5, třetí ranou. Zbudou vám tak dva paty do paru a navíc můžete zahrát birdie v případě jedno patu.

Přečíst nyní  PNC Father Son Challenge vyhráli Langerové

Mnoho amatérských hráčů vidíte na cvičné louce trénovat dlouhé rány a hru dřevem. Ale jen málo kdo  trénuje rány do grýnu, na vzdálenost 30-100 metrů. To je totiž klíčová vzdálenost, kterou musíte mít dokonale natrénovanou.

Ze začátku se snažte věnovat každý druhý trénink těmto ranám. Trénujte je následujícím postupem.

Zvolte si cíl 30-40-50-60-70-80-90-100 metrů daleko a odehrajte na každý cíl po deseti úderech. Počítejte vzdálenost, do jaké míč dopadne od cíle. Zatím stačí vzdálenost odhadnout. Po odehrání všech úderů je třeba si udělat statistiku, na kterou vzdálenost jste nejpřesnější a na kterou nejméně přesní. Nemusí znamenat, že nejkratší vzdálenost je nejjednodušší a nejvzdálenější nejtěžší.

Proč je dobré vědět, která vzdálenost vám nejvíce vyhovuje? Je to jednoduché. Pokud nedokážete dohrát už druhou ranou na paru 5 na grýn, je třeba si druhou ranou přihrát na co nejlepší místo pro třetí ránu, která bude rozhodující pro výsledek. Proto je třeba znát svou oblíbenou vzdálenost od grýnu, která je navíc statisticky vaše nejúspěšnější. Tím máte daleko větší šanci, že zahrajete příhru do grýnu lépe a připravíte si šanci na birdie.

Druhým krokem pro trénink zasahování grýnu je dril „shot and hit“. Pokuste se najít cvičnou louku, kde mají cílové koše, které jsou široké alespoň 5 metrů. Ideální by bylo, kdyby byly ve vzdálenostech 30-40-50-60-70-80-90-100. Pokuste se zasáhnout koše od nejbližšího po nejvzdálenější. V naprosto ideálním případě dokážete zasáhnout všechny koše osmi ranami.

Důležitě bude, snažit se zahrát tento dril na co nejméně úderů. Není třeba se snažit o pouhých osm ran. Ideálním výsledkem bude 25 pokusů. Pokud tohoto výsledku dosáhnete, uvidíte, jak se vaše výsledky na hřišti budou zlepšovat.

Přečíst nyní  Jak jsem hrála golf v Olomouci

Nevíte si rady, jak zlepšit své výsledky? Neváhejte mě kontaktovat zde….

promo image:
Image by 5598375 from Pixabay

Comments are closed.