Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

8 Září 2020

komentáře

0
 8 září, 2020
 0

Tréninkový plán na golf. K čemu je dobrý?

 

Každý sportovec už slyšel o tom, že je třeba mít tréninkový plán. Takový tréninkový plán není jen pro vrcholové sportovce, ale také pro začínající a středně výkonné sportovce. Je dobré vědět, jak by člověk při tréninku měl postupovat a kam se chce dostat.  Od svého trenéra by golfista  měl vědět, kam s jeho přípravou směřuje a jaký postup je pro něj ideální.

Tedy tréninkový plán je důležitý i do začátku. Nemusí se jednat jen o písemnou formu, ale je důležité, abyste si se svým trenérem sedli a probrali plán do budoucna. Co budete trénovat, jaké jsou vaše přednosti a jaké nedostatky. Podle toho by se celý trénink měl odvíjet. Není třeba trénovat dokolečka jen dlouhá železa nebo driver. Ale naopak komplexnost celé hry.

Je třeba také vaše výsledky analyzovat a podle toho se řídit při další volbě tréninkové metody.Trenér by vás měl také viděl hrát na hřišti, aby si udělal představu, jak postupujete  při hře ,a které nedostatky by se měly trénovat.

Občas se stává, že si středně dobrý golfista myslí, že děla chybu a díky tomu má horší výsledky. Ale opravdová příčina může být někde jinde. Příkladem může být, že si mnoho lidí myslí, že špatně přihrávají, nebo patují. Ale často je chyba ve strategii, že se dostávají do míst, kam by se dostat vůbec v průběhu hry neměli dostat. Není možné u patování skórovat pokaždé z 15 metrů. Jde o to, odkud jste si přihráli na těch 15 metrů.

Tento příklad je jen jedním z mnoha faktorů, které je třeba s trenérem probrat a to ideálně při vlastní hře. Teoretizování v golfu moc nefunguje. Proto si dojděte za svým trenérem, aby vám udělal tréninkový plán a doporučil strategii na hřiště. Budete tak mít pod kontrolou své zlepšování.

Přečíst nyní  Alfred Dunhill Championship vede Pablo Larrazábal

Image by David Mark from Pixabay

Napsat komentář