Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

10 Únor 2020

komentáře

0
 10 února, 2020
 0
za 15 minut delší a přesnější golfové údery

Za 15 minut delší a přesnější golfové údery

Asi každý golfista touží po delších a přesnějších úderech. A to nemluvě o drajvu, který chce mít každý co nejdelší to jde. Připravila jsem pro vás malý domácí fitness trénink pro prodloužení vašich ran o několik metrů.

Cviky jsou koncipované tak, abyste prohloubili svalovou paměť do nápřahu a větší stabilitu do prošvihu. Tento krátký set cviků vám umožní zlepšit stabilitu u ve švihu a posílí svalstvo, které je potřeba pro lepší provedení pohybu při úderu. Díky posílení získáte větší dynamiku do švihu a mnohem přesnější provedení pohybu. Díky tomu se můžete za pár cvičení prodloužit a zpřesnit u svých ran.

2-3x týdně 15 minut cvičení vás může na odpalu prodloužit až o desítky metrů dále.

 

Cvik 1.

Za použití fitness gumy stabilizujeme váš golfový nápřah. Udělejte pravou nohou výpad vpřed a šlápněte na konec gumy a druhý konec si vemte do ruky. je třeba aby koleno a špička nohy byli kolmo od vás viz. obrázek. Dělejte pomalu nápřeh až do výše ramen a snažte se natáhout gumu. Odpor gumy vám dá zpětnou vazbu, které svaly zapojojute a posílíte tím jak ramena, záda a nacvičíte separaci boků a ramen. Cvičení opakujte i pro levou nohu. První cvik k vašemu delšímu drajvu.

Cvik 2.

Já jsem použila pětikilový medicimbal. Můžete použít také medicimbl nebo závaží z čínky v takové váze, abyste byli schopni provést cvik přesně a bez nutnosti přemáhání se. Začnete ze základní pozice, kdy pravá noha jde do výpadu a je v koleni ohnuta do pravého úhlu. Špička a koleno musí směřovat kolmo od vás. Následně provádějte nápřeh a prošvih dle fotek, alespoň 3×10 sérií. Cvičení opakujte i s levou nohou.

Přečíst nyní  4 cesty k delším drajvům. Hit bombs

Cvik 3.

Za použití srolovaného ručníku si natrénujeme lepší nápřah a stažení hole směrem k míči. Postavte se do základního postoje a chytněte ručník tak aby byl natažen a ruce zhruba na šíři ramen. Provádějte pomalu nápřeh tak aby ručník zůstal stále natažený a rame dorotovala až na 90 stupňů. Následně tahem levé ruky směrem k míči a pohybem pravého boku viz. obrázek, natrénujete stažení hole a zapojení boků do momentu úderu.

Doufám, že vás tento krátký domácí trénink inspiroval ke cvičení a budete díky tomu dokonale připraveni na jarní hru.

Nevíte si rady s vašim švihem? Nebo chcete prodloužit rány a nezvládnete to sami? Nevájete mě kontaktovat.

Napsat komentář