Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

24 Leden 2024

komentáře

0
 24 ledna, 2024
 0

Zábava vs výsledek. Co vás zajímá na golfu?

Není žádná novinka, že každý člověk má jiné touhy. Na golfu je to stejné. Někdo se více soustředí na výsledek a snaží se být co nejlepší a druhý bere golf více jako zábavu. Ale kde je ta hranice, kdy je zábava a touha po výsledku vyvážená? Přílišná touha po skvělém výsledku může někoho lákat k věcem, které na golfu neradi vidíme a stejně je to i s příliš velkou zábavou na hřišti.

Pokud se příliš soustředíte na výsledek, tak vám může trochu unikat podstata tohoto sportu. Pokud nejste profesionální golfista, který má ambice stát se hráčem těch největších profesionálních turnajů, tak někdy přemíra snahy o co nejlepší výsledek může škodit.

Častokrát jsem se setkala i s tím, že v touze po co nejlepším výsledku se někteří hráči uchýlili k řekněme ne gentlemanským praktikám. V tu chvíli je třeba se zamyslet, jestli je taková soutěživost zdravá a vhodná.

Přesto je golf, velice soutěživý sport, a proto je třeba se na výsledek v určité míře soustředit. Vsadit se se spoluhráčem o kávu, kdo v daný den zahraje lépe, je celkem zdravá soutěživost a kvůli ceně kávy se nikdo nebude příliš rozčilovat. Ale hrát o velké částky nebo se sázet o příliš mnoho může způsobit, že touha po výsledku bude toxická. Byla jsem také svědkem, kdy kvůli takovým věcem se rozhádali přátelé, kteří spolu již nepromluvili.

Stejně tak na golf nepatří až příliš bujará nálada. Golf je hra gentlemanů, jak jsme zmínili, a tak je třeba k tomu přistupovat. Příliš hlučet, popíjet až příliš mnoho alkoholických nápojů během hry, také není cesta, jak si golf užít. To si nechte spíše do baru či na diskotéku.

Přečíst nyní  I hráči PGA Tour dělají školácké chyby. Travelers Championship.

Proto je třeba si stanovit zdravý poměr mezi zábavou a soutěživostí na golfu. Výsledek je důležitý, ale rozhodně nestojí za to se trápit nepodařenou hrou. Je třeba se s přáteli dobře na golfu pobavit, ale v rámci golfové etiky. Doporučuji proto si najít golfové přátele, kteří o golfu smýšlejí stejně. Pokud půjdete hrát s někým, kdo si výsledky nepočítá, občas si úder vyzkouší vícekrát a vy budete fixovaní na váš výkon, tak to nejspíš nebude dělat dobrotu. Stejně tak je to se zábavou.

Stanovte si ještě před hrou, jestli si budete výsledek počítat či si jdete zahrát hlavně pro zábavu a radost ze sportu. Jinak se vám může stát, že váš golfový den nebude tak ideální jak jste si představovali.

Napsat komentář