Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

4 Červenec 2022

komentáře

0
 4 července, 2022
 0

 

#1 Golfové mýty a legendy. Golfová technika

 

Někteří lidé tvrdí, že se v golfu dá udělat 124 chyb. Já tvrdím, že je možné v golfovém švihu udělat nekonečně mnoho chyb. Ale na druhou stranu je možné, že některé chyby nemusí být až tak chybami a naopak.  Vzhledem k tomu, že je golf tak složitý, tak většina hráčů řeší jak nejlépe hrát. A tak si vzájemně radí a po golfovém světě koluje mnoho mýtů a polopravd, které jsou někdy brány za pravdu a lidé si tyto názory předávají dál. V této krátké mini sérii se vám pokusím některé mýty vysvětlit.

 

Zvedl jsi hlavu!

Toto je asi nejklasičtější polopravda a chyba, o které lidé mluví. Pokud někdo topne míček, tak mu je oznámeno, že zvednul hlavu a dostatečně dlouho se nedíval na zem na míček. Hlava se teoreticky zvednout může, ale je to většinou způsobeno špatným pohybem boků do úderu, či přílišnou rotací ramen v momentě úderu, a proto se hlava zvedne.

Proto můžeme říci, že se jedná o polopravdu. Hlava se možná opticky zvedla, ale tím, že jí budete držet déle dole, nic nevyřešíte a maximálně si zhoršíte pohyb ramen. Proto je nutné řešit pohyb těla, rukou a ne zvedání hlavy. (Dá se říci, že i když se na míč vůbec nebudu dívat, je možné zahrát dobrý úder).

Tím pádem máme vyvrácený mýtus o zvednuté hlavě.

Přečíst nyní  Jak si užít pro-am na maximum!

 

Překlopit zápěstí!

Mnoho golfistů tvrdí, že je třeba mít aktivní zápěstí skrz úder. To bohužel také neplatí. Zápěstí se překlápí automaticky a je třeba ho držet pevně. Tedy žádné úmyslné překlopení do úderu není dobré. Zápěstí se překlápí díky golfovému postoji a rotaci těla, a ne díky tomu, že bychom ho úmyslně překlápěli za míčem.

Představte si hod oštěpem. Tam házíte také celou rukou a dáváte sílu rotací těla a neházíte oštěp zápěstím. Stejně tak to funguje v golfu.

Překlopení zápěstí je tak vyvráceno.

Přečíst nyní  Adamstal Golf – Golfová perla Rakouska

Úder ovládá levá ruka

Toto tvrzení také není zcela pravdivé. Jako praváci hrajeme napravo, protože u golfu je důležité mít cit ve spodní ruce, která drží hůl. Tedy pravá ruka dává cit a sílu. Dá se říci, že levá ruka pracuje více při pohybu z vrcholu nápřahu, ale následně skrz úder pracuje hlavně pravá ruka, která drží hůl ve správné pozici.

 

Tyto mýty jsou zažité a dost často se mezi amatérskými golfisty šíří jako rady.. Může se samozřejmě stát, že vám takovou radu dá i profesionál. Může se tak stát, že vám trenér řekne, abyste drželi hlavu dole, ale ne kvůli tomu, aby se vyřešil problém s topovanými údery. Ty budete řešit postupně  díky jiným radám..

golfové slevy

Napsat komentář