Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

13 Červenec 2022

komentáře

0
 13 července, 2022
 0

10 posledních vítězů The Open Championship. Kdo to bude letos?

Tento týden je pro mnohé golfisty svátek. Hraje se legendární turnaj The Open a navíc v domově golfu v St. Andrews. Je to také kulatý 150.ročník, který bude v mnoha ohledech jiný. Mnoho hráčů se vyjádřilo, že hřiště v takovém stavu ještě neviděli a navíc již při tréninkových kolech hodně fouká.

Tohoto ročníku se zúčastní někdejší mistři jako John Daly, Tiger Woods a další. První překvapení se vztahovalo k bývalému vítězi z roku 2013 Philu Mickelsonovi, který nebyl pozván na slavnostní večeři vítězů, která se koná před turnajem. R&A ho nepozvala kvůli účasti na LIV Golf Tour. Stejně tak tomu bylo u žraloka Grega Normana. Tuto večeři si užili hráči jako Lee Trevino, Gerry Player, Paul Lawrie či Jack Nicklaus. Nechyběl Tiger Woods ani John Daly.

Přečíst nyní  Golfové hole, které vám zlepší výsledky

Posledních deset vítězů bude hrát i letos. Zde je jejich seznam:

2021 – Collin Morikawa

2019 – Shane Lowry

2018 – Francesco Molinari

2017 – Jordan Spieth

2016 – Henrik Stenson

2015 – Zach Johnson

2014 – Rory McIlroy

2013 – Phil Mickelson

2012 – Ernie Els

2011 – Darren Clark

 

Asi nejpřekvapivějším vítězem The Open za posledních deset let je Zach Johnson, který nemá žadné další velké vítězství. Většina ostatních hráčů má na kontě mnoho slavných turnajů, které vyhráli. Collin Morikawa je také vítězem PGA Championship, kde prokázal, že je opravdová světová třída. Letos mu to také velice dobře jde a tak na něj sázkaři vypisují celkem nízké kurzy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour)

Ernie Els, Phil Mickelson a Darren Clarke jsou již ve věku, kdy hrají Champions Tour a tak se jim letos příliš šancí nedává. Ale to neznamená, že by nemohli útočit na vítězství. Vzpomeneme-li si na ročník 2009, kdy v playoff vyhrál Stuart Cink, který porazil Toma Watsona, kterému v té chvíli bylo již 59 let.

Přečíst nyní  Delší vzdálenost díky jinému golfovému míčku!

Letošní ročník bude zvláštní i tím, že budou hrát rebelové z LIV Tour, kteří se vzdali dobrovolně členství v PGA Tour a přešli na golfovou tour pořádanou Saudskou Arábií. Mezi nimi nechybí Ian Poulter,  Phil Mickelson, Patrick Reed či Bryson Dechambeau. Poslední zminovaný jde ve čtvrtečním a pátečním kole s dalším bombarďákem Johnem Daly. Bude to tak možná bitva o nejdelší drajv. Ale zřejmě nesledovanější  v prvních dvou kolech bude flight Collina Morikawi, Roryho McIlroye a Xandera Schauffeleho. Tito tři mají velké šance a bude tak zajímavé sledova,t jak se vypořádají spolu ve skupině.

 

Průběžné výsledky můžete sledovat zžde :  https://www.theopen.com/leaderboard

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour)

Napsat komentář