Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

10 Červenec 2022

komentáře

0
 10 července, 2022
 0

Cestujeme za golfem. Kde určitě hrát na ostrovech. UK a Irsko

 

Navštívit místo, kde vznikl golf je určitě dobrý nápad. Ale nemusí jít pouze o návštěvu St. Adrews, najdete mnoho dalších míst, kde si skvěle zahrajete a poznáte dokonale přírodu.

Zahrát si golf v obklopení zámků, ovcí a vřesovišť je zážitek, který si jinde jen tak nedopřejte. Zažijete královského ducha, který na zdejších hřištích působí. Nejlepší destinací je Skotsko, kde se nachází kolébka golfu.  Krátce si představíme několik hřišť, které byste měli alespoň jednou za život navštívit.

Přečíst nyní  Jak jsem hrála golf v Olomouci

Royal County Down

Newcastle, Nothern Ireland

ARCHITECT

Old Tom Morris

YEAR BUILT

1889

 

Toto hřiště má za sebou více než 130 let vývoje. První devítka na zdejším hřišti je považována za vůbec jednu z nejlepších na světě. Jsou zde i velice obtížné odpaly, které na jamkách 2,5 a 9 musíte umístit naprosto přesně, jinak skončíte se ztraceným míčem.

Na zdejší hřiště měl největší vliv člen klubu George Combe, který zavedl hru s novým míčkem Haskell s gumovým jádrem. Tím, kdo za vznikem hřiště stojí, ale není nikdo jiný než starý Tom Morris. Z jeho ruky vzniklo i pár dalších hřišť, které jsou dnes považována za hřiště pravidelně se umísťující v TOP50 světových hřišť. Na zdejším hřišti si můžete užít krásné výhledy do krajiny a na druhé straně na moře.

Navštivte také webové stránky klubu.

 Muirfield

East Lothian, Scotland

ARCHITECT

Old Tom Morris, 1891/H.S. Colt, 1925

YEAR BUILT

1925

Přečíst nyní  Kvalifika European Tour – Matuš propadl, Mrůzek neprošel cutem

Golfové hřiště nedaleko North Berwick je pro mnoho golfistů známé. Hrálo se zde mnoho zajímavých profesionálních turnajů a dokonce i The Open. Hostitelem je zdejší hřiště i pro British Woman Open. Navíc se nachází nedaleko dalšího známého hřiště Gullane, kde se hrálo i Scottish Open. Vesnička sousedící s hřištěm je z většiny obsazena golfisty a tím celému okolí dodává skvělou atmosféru. Navíc poloha, kdy je to autem necelou hodinu jízdy od Edinbugu dává místu atraktivitu. Toto hřiště se umístilo na devátém místě sta nejkrásnějších hřišť světa.

Webové stránky můžete navštívit zde…

 

12. Royal Dornoch (Championship)

Dornoch, Scotland

ARCHITECT

Old Tom Morris

YEAR BUILT

1886

 

Další golfové hřiště z pera Old Tom Morrise, který hřiště navrhnul.  O zdejším hřišti řekl Tom Watson v roce 1981, že je to hřiště kde pro něj byla největší zábava. Tedy nejspíš se mu na tomto hřišti líbilo nejvíce ze všech ostatních.

Vyrostl zde golfista Donald James Ross, který se naučil mnoho věcí od Toma Morrise, které nakonec zúročil nejen v některých svých golfových vítězstvích, ale také jako golfový architekt. Postavil také hřiště v USA jako je Pinhurst No. 2 nebo Oakley Coutry Club.

Tento golfový klub také stojí za návštěvu a rozhodně nebudete  zklamáni. Dýchne na vás atmosféra golfu před 140 lety a navíc zdejší příroda, která je ojedinělá. Webové stránky si můžete prohlédnout zde…

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Royal Dornoch (@royal.dornoch)

Napsat komentář