Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

10 rad jak trénovat patování podle profesionálů. Golfové rady online

30 Srpen 2020

komentáře

0
 30 srpna, 2020
 0
lekce golfu online

10 rad jak trénovat patování podle profesionálů. Golfové rady online

 

Golf není jen o švihání holí a odpalovaní míčů co nejdále. Je tu také patování, které je celou jednou specifickou disciplínou. Samostatné umění patovat je pro mnoho hráčů velice obtížné. Amatérští golfisté ho často nedostatečně trénují. Profesionálové patování  dávají zvláštní pozornost, protože o výhře se rozhoduje právě na greenu s patrem v ruce. Máme pro vás několik rad jak trénovat patování jako profesionálové

 

  1. Pat skrz týčka

Jeden ze základních drillů pro lepší patování. Postavte se zhruba 2-3 metry od jamky a do půlky vzdálenosti si zapíchněte dvětýčka, která budou od sebe zhruba 8 cm na pomyslné linii do jamky. Díky tomu se naučíte přesně mířit a hlavně se naučíte nemít strach z úderu. Každý nepřesný úder zachytí právě dvě týčka.

  1. Mince na putteru

Položte si minci na patr. Pokud používáte Blade putter, tak si budete muset pujčit tzv. malet putter. Položte tedy dvoukorunu na zadní plochou část patky patrru. Naučí vás to ideálnímu tempu. Příliš zrychlený nebo zpomalený pohyb do míče způsobí pád mince z patru.

  1. Kruhový trénink

Další ze základních drillů, které používají dobří hráči. Položte si alespoň 10 míčů do kruhu do vzdálenosti 1-1,5 metru od jamky a postupně hrajte všechny míče. Je třeba docílit alespoň 30 úspěšných pokusů za sebou.

 

  1. Patujte s krátkou holí

Velice účinný trénink je s vaší wedge. Naučíte se tak trefovat míč naprosto přesně středem hole. Navíc vás wedge naučí nepoužívat zápěstí. Pokud pohnete špatně zápěstím, míč poskočí a nebude rolovat směrem k jamce. Můžete zkusit patovat také 7 železem.

  1. Hůl za jamkou

Položte si při patování jednu hůl napříč za jamku, cca 40 cm a snažte se při každém patu, který nespadne do jamky ,trefovat místo mezi jamkou a holí. Míček nesmí přeskočit hůl, a neměl by ani zůstat krátký před jamkou. Naučíte se tak správné tempo na různě dlouhé paty. Tedy patujte od 1-15 metrů.

Přečíst nyní  Jak se měří rychlost greenu?

 

  1. Trénujte u zdi

Doma si stoupněte čelem ke zdi a opřete se čelem o zeď. Následně chytněte patr a přiložte ho těsně ke zdi. Díky tomu budete mít zafixovanou hlavu a pohyb bude jen rameny. Navíc se naučíte mít míč přesně pod očima. Snažte se denně tento pohyb trénovat alespoň 10 minut a uvidíte jak se v patování zlepšíte.

 

  1. Patujte jednou rukou

Je třeba se naučit patovat jednou rukou. Díky tomu zjistíte, jestli dokážete udržet zápěstí ve správné pozici během úderu. Před každou hrou, si zahrajte alespoň 5 úderů pravou rukou ze vzdálenosti 52 metrů od jamky a snažte se všemi míči zaskórovat.

 

  1. Mince pod míčem

Položte si minci na zem a položte míček na ni. Po úderu se snažte sledovat minci. Díky tomu se naučíte nadívat se příliš brzy za míčem a udržíte tak ramena nasměrovaná směrem na cíl. Díky tomu zasáhnete mnohem více jamek.

  1. Kolejnice

Položte si na zem dvě „tour sticks“ rovnoběžně směrem na jamku.  Díky této pomyslné kolejnici budete mít přesnou představu, jestli se váš putter pohybuje rovně podle kolejnic.

  1. Tee za jamkou

Jednouchý drill s tee za jamkou. Za jamku zapíchněte tee do vzdálenosti zhruba 15 cm. Trénujte putt zhruba ze 3-4 metrů a snažte se soustředit na tee. Jamka tak bude jen bod na pomyslné linii k tee a vy se tak budete soustředit na tee a ne příliš na trefení jamky. Díky tomuto drillu se naučíte trefovat více krátkých puttů na hřišti.

Poznámka k používání golfových názvů- v originále nebo počeštěné?

Prosím laskavé čtenáře mých článků o pochopení toho, jak používám v textu golfové názvy. Některé, u kterých je běžné používání počeštěné verze (např. patování,drajv, apod), píši právě touto formou. Ty, které by počeštěné vypadaly divně, píšu anglicky (wedge, fairway, rough, apod).

 

Přečíst nyní  Jak si vybrat správou golfovou wedge.

foto: Anna Nicole/ Rubconstock.cz

golfové slevy

Napsat komentář