Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

1 Září 2020

komentáře

0
 1 září, 2020
 0

Držení golfové hole. Silné, neutrální a slabé

Držení golfové hole je alchymie a navíc jeden z nejdůležitějších faktorů, který ovlivňuje vaši hru. Správné držení golfové hole by mělo být obecně neutrální, ale osobité. Nikdo nedrží hůl stejně, ale přesto je zde několik zásad, které je třeba dodržovat a hlavně vědět, co jaké držení způsobuje a co díky němu můžete získat či ztratit.

  1. Silné držení golfové hole

Silné držení golfové hole je takové, kdy pomyslné „V“ mezi palcem a ukazováčkem u obou rukou míří směrem pod pravé rameno. Díky tomuto držení můžete hrát snadněji hook, ale také se dostat do pozice kdy je hůl ve vrcholu nápřahu otevřená. To znamená, že se vám může dařit hrát míč bloknutým zápěstím doprava. Z větší části je chyba u takového držení tzv. „rybaření“, kdy z nápřahu při pohybu do míče neudržíte dostatečně zalomené zápěstí.

 

  1. Neutrální držení golfové hole

Neutrální držení je, když „V“ na rukou směřuje na hlavu. Tedy na střed těla. Při tomto držení můžete dobře tvarovat rány a průběžně pracovat se zápěstím během švihu. Je to celkem klasické držení, které se vyučuje u profesionálních trenérů. Díky tomuto držení byste neměli mít problém s ranami doprava ani doleva. Pokud samozřejmě neselže technika švihu jinde.

 

  1. Slabé držení golfové hole

Slabé držení hole je když „V“ na rukou směřuje vlevo od hlavy. Díky tomuto držení si můžete zkrátit údery a můžete dosáhnout i většího back spinu, ale má to i své nevýhody. Často se stává, že budete hrát pravidelně slice a údery budou příliš vysoké. Navíc budete držet hůl příliš ve dlani a díky tomu nedokážete dosánout dostatečné rychlosti hlavy hole, abyste využili váš maximální potenciál.

Přečíst nyní  Přesnější a stabilnější nápřah za 2 minuty

 

Image by nigecowan from Pixabay

Napsat komentář