Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

2 Září 2020

komentáře

0
 2 září, 2020
 0

Golf v nadmořské výšce 1700 metrů

Mnoho z nás jezdí za golfem spíše do nížin nebo k moři. Ale co to jednou otočit a vyrazit na horská golfová hřiště. Vysoko položených golfových hřišť není mnoho, hlavně z důvodu nepříznivého počasí pro golf. Sezóna u vysoko položených je extrémně krátká a díky tomu jde spíše o raritu. Proto jsem pro vás vybrala dvě zajímavá hřiště, kam stojí za to si zajet zahrát.

 

Grand Sur Sierre – Švýcarsko

Asi mnoho z nás toto golfové hřiště zná z televize díky turnaji Omega Masters, které se zde hraje. Tohoto turnaje jsou většinou účastní ty největší hvězdy profesionální golfu. A to nejen díky velkému „prize money“, které je na turnaj vypsané.

Jedná se o krásné lesní golfové hřiště ve výšce 1600 metrů nad mořem, kde si musíte zvyknout na to, že každou holí zahrajete míč mnohem dále než obvykle v nížinách. Jelikož je zde řidší vzduch, tak míč uletí o 10-20% delší vzdálenost. S tímto faktem se není jednoduché vyrovnat.

Severiano Ballesteros Course, který hostí zmiňovaný turnaj, má par 72 a celkem 6400 metrů. Krásné výhledy a dokonalé hřiště vám připraví úchvatný  zážitek. Stojí rozhodně za návštěvu.

https://www.golfcrans.ch/en/

Golf Club Alta Badia – Itálie

Kousek od lyžařského městečka Corvara se nachází 9 jamkové golfové hřiště s parem 72, které prověří každého golfistu. Krásné výhledy na okolní hory a dostatečně dlouhé pary 5, vám vytvoří dokonalý zážitek z horského golfu.

Ve výšce 1700 metrů nad mořem můžete čekat dlouhé drajvy a rychlé putty. Kromě čtvrté jamky, která má téměř 500 metrů, jsou zde jamky kolem 300 metrů, kde se dá díky nadmořské výšce a dlouhým ranám dobře skórovat.

Přečíst nyní  Zahrajte si na jamce, kde Roy McEvoy zahrál slavných 12 ran.

V tomto zákoutí Itálie tak můžete v zimě lyžovat a v létě si udělat výlet na golf, který je součástí hotelového komplexu, který nabízí lázeňské procedury a obří relax centrum. A mimo golf si zde můžete užít i horské pěší túry či jízdu na kole po okolních průsmycích.

https://www.golfaltabadia.it/en/

Napsat komentář