Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

2 Září 2020

komentáře

0
 2 září, 2020
 0
lekce golfu praha

Švihejte na obě strany. Zlepšíte hru i chráníte záda

At už hrajte na jakoukoli stranu, tak je třeba celkem často trénovat švih na druhou stranu než hrajete obvykle. Není to jen ukázka vaší šikovnosti, ale také prevence zranění, zlepšení techniky švihu a navíc vám to pomůže vyrovnat námahu vynaloženou na jednostranný pohyb, kterým bohužel golf je.

Určitě i dobrý fyzioterapeut (Wanda Vorlová  https://wandavorlova.cz/  například) vám potvrdí, že trénovat švih na obě strany je nezbytná součást tréninku.

Lepší technika

Díky tréninku švihu na obě strany se vám propojí obě hemisféry a vy tak budete mít možnost zjistit, jak moc vnímáte každý pohyb, který ve švihu provádíte. Pokud nejste schopni švih otočit na druhou stranu, tak se dá zjednodušeně říci, že nevíte, co děláte za pohyby ani na svojí straně švihu.

Lepší stav vašich zad

Díky tréninku švihu na obě strany získáte rovnovážně vyváženou zátěž na vaše záda. Díky tomu nejen předejdete možnosti zranění, ale zatížíte obě strany zad stejně a nebudou vás z golfu bolet záda. Je třeba mít i správnou rozcvičku a po tréninku stretching, kterým si všechny svaly opět uvolníte po námaze. Bez těchto technik není možné počítat s dlouhodobou kvalitní hrou, kterou vám bude kazit stav vašeho pohybového ústrojí.

Proto doporučuji, alespon 20% času tréninku věnovat švihání na opačnou stranu než standardně hrajete. Berte to jako dobrý drill a pomoc vaším zádům.

foto: Anna Nicole / Rubconstock.cz

Napsat komentář