Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

7 Listopad 2020

komentáře

0
 7 listopadu, 2020
 0

4 cesty k delším drajvům. Hit bombs

 

Momentálně je v profesionálním golfu diskutovaná délka odpalů a to hlavně díky Brisonu Dechambeauovi, který dokáže dávat bomby kolem 335 metrů. Ale nezaostávají ani další golfisté jako Rorry McIlroy, který překonal hranici 190 mil v hodině rychlosti míče po úderu.

Asi každý z nás by chtěl hrát míče do větší vzdálenosti a to v jakémkoli věku a za co nejkratší dobu. To ovšem není tak jednoduché. Sama jsem hrála míče ve svých 20 letech přes 300 metrů a dnes již jsem někde na hranici 250-260 metrů a to jen díky ztrátě pružnosti svalů a stárnutí. Ovšem dá se proti tomu dobře bojovat. A pokud jste ještě nedosáhli svého maxima při odpalech tak dokážete své odpaly prodloužit díky 4 krokům

  1. Silový trénink

Obecně známý fakt je, že díky posílení bederních a břišních svalů můžete získat větší švihovou rychlost, díky které získáte při odpalech pár metrů navíc. Využívala jsem tři cviky, které se snažím i dnes trénovat 2-4x týdně.

Prvním cvikem je klasický mrtvý tah, kdy použijete hexagonální tyč a přiměřené závaží se kterým budete schopni cvičit mrtvý tah. Druhým cvikem jsou rotační výpady. Tedy chytněte si hůl do rukou v šíři ramen, postavte se a udělejte výpad jednou nohou vpřed a po dosažení pravého úhlu v noze, která vykročila, vytvořte rotaci trupem na každou stranu s rukama ve výši ramen.

Třetím cvikem jsou klasické leh sedy a to pouze do tenze svalů. Nemusíte dělat sedy lehy tak jak to dělávali boxeři před padesáti lety. Více jak dělat správně leh sed najdete zde….

  1. Rychlostní trénink

Jak jednoduše zlepšit rychlost hlavy hole, je trénink s různě těžkými tyčemi. Můžete použít klasickou golfovou hůl a nejdříve jí otočit a švihat co nejrychleji s patkou hole v rukách. Tedy taková hůl je lehčí než klasický driver.

Přečíst nyní  Přestalo se vám v průběhu hry na hřišti dařit? Co s tím?

Následně si přidejte na hůl závaží a snažte se švihat co nejrychleji a technicky správně i s těžší holí než je klasický driver. Snažte se najít rovnováhu mezi těmito cviky a při každém švihu se snažte o dobrý švih. Díky tomu bude lépe kontrolovat hlavu hole a naučíte se tak přesněji trefovat míč.

Díky tomuto jednoduchému tréninku se můžete prodloužit a zrychlit švih i o 5 mil v hodině.

 

  1. Fitting

S přibývající rychlostí švihu je třeba také přizpůsobit driver. V případě, že se vám povede získat o 7-10 mil v hodině rychlejší let míče, tak je třeba se zamyslet na novém nastavení vašeho driveru. Protože při zrychlení zhruba 3-5 mil v hodině se může zhoršit vaše přesnost o 1 metr.

A to je třeba řešit správným nastavením hole. Tedy je vhodné podstoupit „fitting“ , kde je třeba zjistit jestli váš současný shaft ještě dostačuje a jestli není lepší ho vyměnit. Jedná se také o zvýšení zpětné rotace míče při zrychlení švihu a ta u driveru není žádoucí. To lze vyřešit nastavením hole.

 

  1. Technika

U odpalů jde každopádně o trefování míče při pohybu hole směrem vzhůru. Rozhodně není dobré trefovat míč, když hůl přichází k míči shora dolů.

Přesto je třeba jakékoli změny ve švihu konzultovat se zkušeným golfovým profesionálem a nastavit tak případně lepší techniku vašeho švihu, abyste mohli využít nově získanou rychlost švihu.

Image by Angelica Wedell from Pixabay

Napsat komentář