Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

10 Listopad 2020

komentáře

0
 10 listopadu, 2020
 0

Co může přinést vítězství Liesera na Challenge tour

 

Ondru Liesera znám zhruba od jeho 13 let. Vždy byl talentovaný golfista a nyní to potvrdil historickým vítězstvím na druhé evropské lize Challenge Tour, kde vyhrál turnaj v Španělsku. Již turnaj předtím mířil k vrcholu, ale nakonec skončil jen těsně pod stupni vítězů.

Ovšem tentokrát se to povedlo i díky skvělému poslednímu kolu a vyhrál s výsledkem -10. A co to může přinést českému golfu? Každopádně to mladým golfistům může ukázat, že to opravdu jde, stát se profesionálním golfistou a je možné vyhrát i na prestižních turnajích. To jsme opravdu potřebovali.

Zatím jako jediný český golfista dokázal na Challenge Tour vyhrát. Ovšem veřejnost se to jen těžko dozví, když ani na jedné televizní stanici nebyla o tomto vítězství zpráva. Sice jsme zprávy zaznamenali na některých golfových webech, ale televize očeském  golfu mlčí. Je tedy otázka, kolik lidí mimo golfové prostředí takový úspěch vůbec zaznamenalo.

Golf bychom měli daleko více propagovat a ukázat lidem, že sei my Češi  můžeme prosadit i v takto těžkém sportu. Navíc díky větší popularitě v televizi by se mohli dostat na golf mladí, kteří třeba zatím dělali jiné sporty. Nemuseli by hned přemýšlet o tom, stát se českým Tigerem Woodsem, ale hrát alespoň pro radost.

Ovšem na to budeme muset čekat asi stejně dlouho jako na vítězství na Challenge Tour. Vítězství Liesera tedy může nabudit mladé golfisty k poctivějšímu tréninku a dát jim naději, že je možné stát se světovým golfistou či golfistkou. Ovšem jestli se alespoň trošku něco změní v obecném povědomí  o golfutedy nevím.

Každopádně Ondrovi gratuluji a přeji hodně úspěchů na dalších turnajích.

Napsat komentář