Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

11 Listopad 2020

komentáře

0
 11 listopadu, 2020
 0

The Masters Week: týden plný hvězd na Masters

 

Masters Tournament je letos třetím major turnajem a díky zrušení The Open Championship asi nejprestižnější akcí roku. Tento turnaj je pouze pro zvané hráče a pro některé hráče jsou uděleny divoké karty.

Bohužel letos se nedočkáme klasických zvyků, jako jsou turnaj rodin na Par 3, zřejme bude zrušena i večeře šampiónů. Ovšem zůstává odpal legend, který i letos odehrají Gery Player a Jack Nicklaus. Ale nebudou v tom sami. Letos je pozván také Lee Elder, kterému je již 80 let a stal se prvním Afro-Američanem, který mohl hrát Masters v Augustě roku 1975.

Letos je turnaj plný hvězd a nebude jednoduché si tipnout, kdo turnaj vyhraje. Brison Dechambeau je letos v ráži a již má za sebou úspěšné vítězství na U. S. Open, kde se mu vyplatila taktika dlouhých drajvů. Je otázkou, jestli bude tato taktika ideální i na Masters. Třeba již dříve ohlásil, že z 13.jamky bude odpalovat na fairway jamky č. 14, aby si tak zkrátil co nejvíce cestu ke grýnu.

Dalšími adepty na vítězství mohou být John Ram, který má slušnou sezónu a obecně na major turnajích to umí. Ale nejsou pozadu třeba ani Sergio Garcia, který zde již v roce 2018 zvítězil a před měsícem vyhrál turnaj na Bermudách. Je zde i Dustin Johnson, který vyhrál celkové pořadí FedEx cupu a zvítězil na Tour Championship a to mu dává i v Augustě šanci na slušné umístění, jelikož je specialistou na velké turnaje. Překvapením turnaje může být například Matthew Wolff, který trápil vítěze U. S. Open právě na zmíněném turnaji. Matthew dokáže zahrát skvělé výsledky v těžkých podmínkách. Promluvit do pořadí může také další bomber Rory McIlroy nebo Bubba Wattson, kteří dokážou dostat míč do neuvěřitelných vzdáleností, a to se na Magnolii může hodit.

Přečíst nyní  Co byste měli vědět o golfové výbavě

 

Mých pět kandidátů na vítězství na Masters + šance v procentech

Xander Schauffele  65%

Hideki Matsuyama  70%

Dustin Johnson  85%

Bryson DeChambeau  87%

Matthew Wolff 62%

Image by David Mark from Pixabay

Napsat komentář