Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

22 Září 2020

komentáře

0
 22 září, 2020
 0

5 chyb, které vám ničí výsledky

 

Další díl z řady, kde popisuji chyby, které dělají golfisté a zbytečně si tak mohou zhoršit výsledky. Samozřejmě chyb může být na golfu nespočet. My si popíšeme chyby, které dělají amatérští golfisté na hřišti při hře.

 

  1. Pořád myslí na předchozí jamku

Pokud se vám stalo, že jste na poslední odehrané jamce měli trojpat nebo jinou chybu, která vás stála zbytečně jeden úder navíc, je třeba na to rychle zapomenout. Stejně se s tím už nedá nic dělat a zbytečně si tak ničíte další hru. Zapomeňte rychle na již odehrané údery a soustřeďte se na nadcházející  a jak je můžete dobře zahrát.

 

  1. Vidí jen to špatné

Když amatérský golfista vstoupí na odpaliště, hned zaregistruje nebezpečí v podobě vodní překážky, stromů, bunkerů a dalších nástrah, které ho čekají. Tím se dostane do zbytečného stresu a myslí na to kam to nemá zahrát a zapomíná, že by měl myslet naopak na úder, který zahrát potřebuje. Proto raději vstupujte na odpaliště s vědomím například:  po pravé straně jsou stromy, na které to namířím, zahraji lehké draw na střed fairwaye a míč se dostane akorát na dogleg, odkud je krásně vidět na jamku. Budete tak hned uvolněnější a zahrajete lepší úder. Profesionálové to tak dělají. Ti nevidí to negativní.

  1. Přeceňování úderů

Mnoho hráčů neví, jakou vzdálenost opravdu holemi hrají. Jednou na cvičné louce zahráli s dokutálením krásných 150 metrů sedmičkou železem a díky tomu nabyli dojmu, že sedmičkou zahrají 150 metrů. To tak ovšem není. Počítá se vždy dopad míče a standardní úder. Ten může být třeba jen 125 metrů. A pak díky tomu, že neznají  přesnou délku svých úderů, mají zbytečně problémy.

Přečíst nyní  Jak hrát základní úder z písku. (bunker shot) + video

 

  1. Příliš loftu

U krátkých ran volí mnoho amatérských hráčů špatnou hůl.  Není třeba za každou cenu hrát sand- wedge za každé situace. Jste-li před greenem a máte možnost kutálet míč přes půlku greenu, tak je lepší zvolit hůl s menším loftem (například 9 železo). Je jednodušší míč hrát kratší vzdálenost vzduchem a delší po zemi než naopak.

 

  1. Nepřečtený green

Další chybou, kterou se dopouštějí amatérští golfisté, je  podcenění greenu. Je třeba si putt prohlédnout ze všech stran a určit, kam se míček bude na greenu točit. Jestli je putt z kopce či do kopce apod. Navíc si pamatujme, že putt hraný z kopce dolů, bude více zatáčet než putt hraný do kopce.

Image by chris_cross from Pixabay

Napsat komentář